| Anonimaa5W a întrebat:

Heei. Am nevoie de păreri...
Există acest băiat cu care mă cunosc de vreo 10 ani, însă niciodată nu am fost prieteni. Până anul acesta, când s-a schimbat foarte mult și am început să vorbim și să petrecem mai mult timp împreună. Începuse să mă ia fără niciun motiv în brațe, să mă pupe pe obraz, să îmi facă complimente, să mă ajute dacă îi cer ajutorul. Când a venit o fată nouă în clasă la ei aceasta a început să îl placă, iar el încerca să o facă geloasă pe ea folosindu-se de mine. După au avut o relație, nu a mai vorbit cu mine, nu mai îmi răspundea la saluturi, nimic... Dar tipa aia l-a înșelat și acum a început să vorbească din nou cu mine, l-am respins și nu mai voiam să vorbesc cu el, dar și-a cerut scuze și mi-a explicat cum a fost faza cu tipa aia (voia doar să facă mișto de ea). Acum am început să vorbim din nou, să ne înțelegem bine, să fim apropiați. Mă ia iar în brațe fără motiv, îmi ia apărarea etc. nu știu ce să cred. Prietenii lui și persoanele cu care el vorbește îmi spun că mă iubește și că vorbește mereu de mine și e gelos pe orice băiat cu care vorbesc. Să continui să vorbesc cu el sau ar fi mai bine să îl las?

Răspuns Apreciat de Editori
| slayer09 a răspuns:

Parerea mea, din ce imi povestesti este ca el este cam nedumerit si cam sare din floricica in floricica, poate te place, dar acea placere poate sta in pantalonii lui, e vorba de atractie, poate ca tu sa fii pentru el un premiu. Analizeaza-i viata, comportamentul si vezi daca el chiar s-a schimbat sau doar abordeaza o alta metoda de a cuceri. Tu il cunosti mai bine ca noi, dar daca e gelos pentru ca vorbesti cu altii, nu este bine, pentru ca gelozia se naste din orgoliu, iar orgoliu il are pentru ca vrea sa te aiba doar pentru tine, ceea ce nu e bine pentru ca el ar vrea sa iti controleze viata, si daca el iti controleaza viata tu nu vei mai fi tu si nu te mai poti bucura si vor fi certuri, suparari si etc. Deci in concluzie sansele de reusita cu el nu prea sunt bune...dar este doar parerea mea din analiza povestii tale, tu stii mai bine.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Total instabil emotional si psihic.
Cand are chef de tine, vine si se joaca cu tine, cand se plictiseste se duce la alta si apoi sa intoarce, ca sa te mai amageasca un pic.
Evident, multa minciuna ca sa para mai interesanta povestea lui.
Eu una, nu as da doi bani pe povestile unuia care-ti spune in fata ca ii place sa faca misto de fete. Probabil asa face si cand se duce la alta, ii spune ca a facut misto de tine.
Eu ti-as recomanda sa-ti cauti altul, unul mai serios si care sa fie doar al tau.
Si inca un sfat: niciodata sa nu dai crezare prietenilor lui! Pentru ca sunt cei mai mari mincinosi de pe fata pamantului, care nu fac altceava, decat sa minta pentru el.

| ywar a răspuns:

Voi vorbiti de relatii cu o usurinta cu care va duceti la piata si luati o galeata de dude! A avut o relatie... zici ca au trait vreo 12-13 ani impreuna si nu s-au inteles si apoi s-au despartit! Alooooo! aia nu e relatie, aia e: da-mi si mie tema la mate! ca sunt cap sec si nu stiu sa fac.
Lasati "relatiile" si ocupati-va mai mult de scoala! Pe vremea noastra nu era atata libertate cat e acum! Si uite ca aceasta libertate a dus la un dezastru absolut in sistemul de invatamant si din cand in cand cu profesori care se reguleaza cu elevii!

| sadrian46 a răspuns (pentru ywar):

Se regulau și înainte. Din când în când.

| ywar a răspuns (pentru sadrian46):

Noi, sau cel putin eu nu ma gandeam la asa ceva! Aveam frica, credinta, iubire fata de ceilalti si bun simt. Eu ma duceam la olimpiada in clasa a 8-a la chimie si la matematica. Asa credeam eu ca e bine si asa ma-ndemna mama sa invat.

| Lovelypeaches100 a răspuns (pentru ywar):

Lol ????

| ywar a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Aceasta interjectie nu este in dictionarul limbii romane.

| mariusalex2019 a răspuns:

Daca inca crezi in Fat Frumos pe cal alb e problema ta, dar din cate ai spus mai sus, nu cred ca " amicul tau" vroia sa faca misto de tipa noua, el a observat ca a fost inselat si s-a intors la tine, ca plan de rezerva, daca vroia ceva cu tine de la bun inceput, nu se ducea la tipa noua si isi facea o relatie cu tine de la bun inceput, nu da impresia ca esti planul de rezerva.Parerea mea daca esti inca la scoala concentreazate pe scoala baieti vin si pleaca, sigur o sa gasesti un baiat care sa se uite numai la tine si nu la mai multe.Parerea mea concentreazate pe viitor si fa o cariera.

| Robertgavrilă8 a răspuns:

Continuă să vorbești cu el, trebuie să fie un băiat de treabă, vă potriviți unul cu altul ❤️❤️❤️?

| Nostal a răspuns:

E vrajeala... urla hormonii in el si decat sa fie singur mai bine sta cu tine
Iubirea nu prea exita la varsta asta
Totusi daca voia sa fie cu tine, acum era si ramanea cu tine
Zic sa l tii departe de contactul fizic si sa vezi cum se comporta