| NoNameHeeiii a întrebat:

Heei. Baieti, este urat/deranjant sa te saruti cu o fata care nu a mai avut parte de un sarut? Adica este 'naspa' pentru un baiat sa invete o fata sa se sarute? laughing Ok, stiu ca este o intrebare idioata dar astept parerile voastre >big grin

18 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Doar nu e sa o invete o fata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfoai, cat mi-as dori o astfel de fata. Sa stiu ca sunt primul care a atins buzele ei m-ar face sa ma simt unic. Chiar nu mi-ar pasa ca nu stie sa sarute, lucrurile astea se invata cu timpul, dar sa stiu ca ambii am fost novici (mda, nici eu n-am avut primul sarut)... ar fi demential.

| NoNameHeeiii explică (pentru anonim_4396):

Pfff, din cate am vazut iasa un dezastru total si atunci cand baiatul stie si fata nu, daca nu stie niciunul din ei. mna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoNameHeeiii):

Tu privesti lucrurile din alta perspectiva fata de mine. Pe mine nu ma intereseaza sarutul propriu zis, ca e prea lipicios, prea umed, prea nu stiu cum. Pe mine ma intereseaza sentimentele din spatele acelui sarut, emotia pe o simt cand ii ating buzele si nu scuipatul ei pe care il simt. Ma-ntelegi?

| NoNameHeeiii explică (pentru anonim_4396):

Ok big grin cati ani ai? happyhappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoNameHeeiii):

17, tu? Si inca ceva, esti baiat sau fata?

| NoNameHeeiii explică (pentru anonim_4396):

Sunt baiat laughing Si nu pot sa imi dau seara daca vorbesti la misto, dar daca esti serios e cam aiurea. pana la 17 ani nu ai avut nici un *** sarut, pe la 40 de ani o sa te dezvirginezi big grin e bine, tine-o tot asa bossule

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoNameHeeiii):

Vorbesc serios, chiar nu vad misto-ul din ceea ce am zis.
Si ce e aiurea? Ca nu am sarutat pe nimeni pana la 17 ani? E vreun lucru rau asta? Interesant. Mai nou esti si medium? Stii la ce varsta o sa ma dezvirginez? Fain. Persista in gandirea asta superficiala, "safule".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu m-ar "afecta" cine stie ce. sunt alte chestii mai importante care ma intereseaza la o fata decat sarutul. oricum, din ce am vazut mai mult pe fete le doare daca baiatul saruta bine decat pe baietii daca o fara saruta bine. acum ceva timp am vazut pe una care a zis ca intalnirea a fost de vis, dar cand a sarutat-o nu i-a placut, si nu l-a mai cautat, deci laughing. sunt persoane si persoane, depinde peste cine dai

| Ezeru a răspuns:

Oarecum. Am avut 2 astfel de experiente in viata si sper sa nu mai am.
In prima fata s-a luat dupa mine si a reusit din prima, dar in a doua o alta fata nu a reusit si m-am lasat pagubas ( de atunci toata relatia cat a mai tinut am evitat sarutulhee hee )
Depinde de fata, dar cel mai bine spune-i sa faca ce faci tu. Asa este mai bine si poate se prinde din prima.

| NoNameHeeiii explică (pentru Ezeru):

Si n-o sa se simta prost? laughing zic

| Ezeru a răspuns (pentru NoNameHeeiii):

Pai daca ea nu stie sa sarute probabil ca o sa aiba un sentiment mai rau, dar trebuie sa accepte ca nu stie. Daca nu vrei sa ii zici pur si simplu creeaza un mediu romantic si fa ca acel sarut sa vina de la sine sa nu fie ceva in gen:"Hai sa ne sarutam"...

| angemon500 a răspuns:

Nu este jenant, invat-o tu

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://teladin.blogspot.ro/2017/02/cum-saruti-partea-1.html
Este foarte bun tutorialul

Sper sa te ajute

| 德尼莎 a răspuns:

Pentru o fata primul sarut conteaza foarte mult sa stii. Ai rabdare cu ea ca pana la urma o sa invete iar tu trebuie sa te comporti cu ea in asa fel incat ea sa nu se simta "naspa". Cand ai sa o saruti fa-o atunci cand aveti o atmosfera romantica si neaparat sa fiti doar voi 2. Good luck happy

| NoNameHeeiii explică (pentru 德尼莎):

Ok, mersi. sper ca de la al 2-lea, al 3-lea sa stie si sa fie ok?!

| ℓσяєภยş a răspuns:

Ar fi foarte dragut sa fii tu primul care o invata. *parerea mea*

| Răhău_Alex_2000 a răspuns:

Asi invatao