| mrsjacksonhere a întrebat:

Heei!

Care este cartea voastra preferata?
A mea este Enigma Otiliei (G.Calinescu)
Astept cat mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Singur pe lume- Hector Malot
Este prima carte ''preferata''. Prima pe care am citit-o si m-a impresionat.
Apoi a urmat seria Harry Potter.
Acum, am citit multe serii cu vampiri si supranatural (Casa Noptii, Academia Vampirilor, Fortele raului absolut).

Dar imi place foarte mult Pe aripile vantului de Margater Mitchell.

Imi plac si cartile de Agatha Christie, Jules Verne.

Am citit si Dostoievski- Crima si pedeapsa. Nasoala carte. Sentimentele criminalului..foarte amanuntit descrise. M-au cuprins fiori cand am citit cartea.

Citesc mai multe genuri, si am mai multe carti care imi plac foarte mult. Nu am citit o carte care sa fie un coktail perfect, si nici nu cred ca exista vreuna. Depinde de starea in care ma aflu.

O zi buna!

| mrsjacksonhere explică (pentru MasterOfDisaster):

Wow,majoritatea cartilor de care ai scris le-am citit.Se pare ca avem aceleasi gusturihee hee.Si eu ador cartile Agathei Christie :X si..pe aripile vantului =p~.Sii, ai avut mare dreptate in ultima parte, sunt de acord, depinde mult de starea de spirit pe care o ai in momentul cand citesti o carte...Mersi!

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru mrsjacksonhere):

happy Si mie imi place mult sa citesc..si imi plac multe carti.
Iti recomand si The Hunger Games si Cartile Vraciului, foarte palpitante cartile astea.

| mrsjacksonhere explică (pentru MasterOfDisaster):

Multumesc mult! happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am mai multe cărți care îmi plac, una dintre ele: Pantera hotelurilor de lux!
Pa, pa.

| Urpaniel a răspuns:

"The Memoirs of Sherlock Holmes" - Sir Arthur Conan Doyle.

| Soowhaat01 a răspuns:

Bună!

Cartea mea preferată este : " Blestemul din Swoon " de Nina Malkin.

Răspuns utilizator avertizat
| nikname a răspuns:

Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi! de Camil Petrescu

| ViktoriaGherman a răspuns:

Imi place mult Enigma Otiliei!
Si imi mai place Jane Eyre, ultima carte citita...