| AnDutZzA020 a întrebat:

Heei. Ieri am primit niste bani de la bunici pentru ca a fost ziua mea. Parintii ma obliga sa-mi iau haine insa eu vreau sa-mi cumpar altceva. crying Ce sa fac? Vreau sa-mi cumpar ce vreau eu nu ce vor parintii... Cum sa pastrez banii? Funda

4 răspunsuri:
| abcde12345 a răspuns:

Pur si simplu, ar trebui sa porti o discutie cu parintii tai si sa le explici ca esti o persoana destul de matura, nu mai esti doar un copil, si ai vrea sa investesti banii pe propria raspundere.
O zi buna happy

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Acum depinde si de ce vrei tu sa-ti cumperi big grin... ce vrei sa-ti cumperi?
ps. la multi ani happy

| Snowfall a răspuns:

Depinde ce vrei sa iti cumperi. Incearca sa vezi avantajele si dezavantajele fiecarei investitii si sa alegi in functie de asta.

| Lola2013 a răspuns:

Incearca sa le explici ca ai destule haine si ai nevoie de ceea ce vrei tu, sau spune-le ca vrei sa strangi mai multi bani.