| Ioanacrisuduna a întrebat:

Heei lume
Eu sunt crisu ai azi vreau sa va zic ceva
In oras e o fata super dtaguta si populara, iese cu toti popularii orasului si are un squad super mare
Eu sunt prietena cu ea dar nu foarte buna adica pe mes nu vb dar mereu cand ma vad cu ea ne imbratisam si vorbim si sarim in bratele celeilalte
Ea e tipul ala de fata care se baga in seama cu toti si totusi nu se imbraca prea frumos adica nici bani nu are cine stie ce si totusi are ff multi prieteni
Ea e tipul de fata mereu cu zambetul pe buze, care ii imbratiseaza pe toti, e putin aeriana dar nu cont si e si super frumoasa si de treaba
Bff meu e un fel de bff si cu tipa asta si am mai iesit uneori cu fata asta si cu popularii orasului si m.au bagat in seama
Faza e ca eu vreau sa fiu ca ea, sa arat ca ea, sa ma port ca ea, sa am viata ei, sa am prietenii ei, tot tot tot tot ce are si as vrea sa o copiez si sa ii copiez stilul ca poate ajung si eu populara
Faza e ca ma cunosc unii din oras pe care nu ii stiu si am destul de multi prieteni buni dar mai mereu ies cu vreo 4 fete si tipa aia care e populara si pe care vreau sa o copiez iese doar cu baieti si cu inca o fata dar toti trec a 9 sau a 10 si ea trece a 8 iar fetele cu care ies eu trec a 7 ca si mine
Ce sa fac sa ajung ca ea, si cum sa ma coport ca sa ajung si eu populara si sa ma bage toti in seama? Vreau sa va zic ca nu sunte genul care sa nu comunice deloc dar nici nu sunt foarte sociabila
Pls dau funda pls

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam penibil sa copii pe altii, adica penibil rau.

| Ioanacrisuduna explică (pentru suntserios):

Stiu dar vreau sa fiu ca ea ptc vad cum toti o plac si cum se face placuta so ma gendesc ca poate o sa se intample asa si cu mine

| mihai69 a răspuns:

Să fii ca tine, nu ca altele. Doar așa o să ai prieteni adevărați.

| Ioanacrisuduna explică (pentru mihai69):

Stiu asta dar as putea sa fac unele gesturi pe care le face ea? Ptc daca are multi prieteni (ma refer la tot orasul, tot orasul o stie si vorbete cu ea ) ma gandesc ca este de vina comportamentul

| mihai69 a răspuns (pentru Ioanacrisuduna):

Nu, nu comportamentul, ci firea ei, felul de a fi. Aste nu le poți copia. (de fapt, ai putea - dar se va vedea de la o poștă că ești falsă, și asta alungă oamenii, nu îi apropie).
Repet - fii tu însăți! caută să fii mai veselă, mai optimistă, dar în felul tău, fără să imiți pe cineva anume!

| Ioanacrisuduna explică (pentru mihai69):

Multumesc de raspuns
O sa incerc sa fac asta sper sa mearga
Chiar acum m.ma intalnit de doua ori cu ea si a sarit in brate la mine si era cu inca vreo10 dintre care 9 baieti si unul era si la facultate
Frate vreau si eu sa ies cu unii mai mari
As vrea sa am viata ei, asi da orice sa am viata mea

| Ioanacrisuduna explică (pentru mihai69):

O sa incerc
Acum m.am intalnit cu ea si a sarit la mine in brate
Era cu inca cativa baieti si o fata si unul e la facultate
As vrea si eu sa ies cu aia mai mari
Asi da orice sa am viata ei

| mihai69 a răspuns (pentru Ioanacrisuduna):

Așa să faci. Și o să vezi că vor fi poate altele care vor dori viața ta. Dar nu o vor putea avea, pentru că deja o ai tu!
Baftă!

| Ioanacrisuduna explică (pentru mihai69):

Multumesc
O sa fac ce mi.ai spus si daca o sa mearga iti dau funda
Dar te rog, ai putea sa-mi spun cum sa fiu mai sociabila si mai placuta?

| mihai69 a răspuns (pentru Ioanacrisuduna):

Nu pentru „funda" răspund eu pe aici.winking Nici nu prea aș avea unde să mi le pun. rolling on the floor
Ca să fii plăcută trebuie să ai mereu un zâmbet cald pe față, o vorbă bună pentru fiecare (chiar și pentru cei pe care nu îi consideri amici)... chestii din astea mărunte, dar de efect mare.
Să știi glume, dar și să râzi din tot sufletul când auzi una, să poți vorbi despre orice și cu oricine (inclusiv despre subiecte tabu sau e care le consideri nesuferite etc.).
De asemenea, contează și aspectul. Să arăți bine, dar fără ostentație (machiaj prea strident, provocator, haine prea decoltate etc.) - nu trebuie să îi eclipsezi pe cei din jur, ci doar să fii percepută ca o persoană îngrijită.
Succes!

| Ioanacrisuduna explică (pentru mihai69):

Multumesc
Am facut cum ai zis si am zambit si am fost prietenoasa cu toti
Iaaar astazi am intalnit o fata noua si am zambit si m-am dus la ea si am salutat.o chiar daca imi era putin rusine iar apoi ne.an imprietenit super repede si ne.am si bratisat
Mersi mult
Stii cumva cum sa fiu mai sociabila? Adica macar sa-mi pun sa ii salut pe cei necunoscuti si sa fac cunostinta cu ei

| mihai69 a răspuns (pentru Ioanacrisuduna):

Mai descoperă și tu, nu aștepta totul mură-n gură! tongue

| Ioanacrisuduna explică (pentru mihai69):

Chiar voiam niste sfaturi dar ma rog...

| mihai69 a răspuns (pentru Ioanacrisuduna):

Deja dacă aş spune mai multe de tipul "fă aşa / altfel / etc. s-ar înlocui faza cu "vreau să fiu ca ea" cu "o să fiu aşa cum mi se spune"; ori eu tocmai asta încerc să trezesc în tine - personalitatea proprie.
Succes!

| Ioanacrisuduna explică (pentru mihai69):

Multumesc pentru tot
Dar daca nu te deranjeaza ai putea sa ma ajuti cu o problema?