| Viitorulapropiat a întrebat:

Heei...m-am certat cu prietena mea si de ieri n-am mai vorbit.Ea este incapatanata si sigur asteapta sa-i dau eu primul mesaj,dar parca nu as vrea,as astepta sa-mi de-a ea,voi ce spuneti sa fac? poate parea prosteasca intrebarea,dar nu stiu, serios.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

*Dea.
DEpinde a cui e vina, daca e vina ta, e normal sa-ti ceri tu scuze, daca nu, las-o sa stea suparata cu atitudinea asta de copil.

| Nemessys a răspuns:

Si mai exact, care-i motivul pentru care v-ati certat? A fost din vina ei sau a ata? Daca a fost din a ta cel mai bine ar fi tu sa-i dai primul mesaj prin care-ti ceri scuze. Daca e vina ei, atunci las-o pe ea sa-ti trimita mesaj. happy Ca doar ea a gresit, nu tu. Nu esti rau daca nu-i trimiti tu mesaj. Procedezi cum trebuie. Daca ea este atat de incapatanata incat sa nu-si asume greselile facute, atunci lasa-o. Daca iti trimite mesaj, bine, daca nu, aia e. happy

Daca iti este prietena in sensul de,, iubita", pai... nu te sfatuiesc sa o parasesti, iti
spun doar atat. Cu genul ala de fete incapatanate nu prea poti forma o relatie stabila si de lunga durata. Pentru ca o sa apara din ce in ce mai multe certuri pe motive penibilie. Si atunci cand greseste ea, nu prea cred ca are curajul sa spuna,, scuze". O sa incerce sa arunce vina pe tine si tu pentru ca iti doresti ca relatia sa fie una buna, o sa cazi de prost si tot tu trebuie sa-ti bati capul ca sa rezolvati problema dintre voi doi.