| MariaR1998 a întrebat:

Heei! o sa spun pe scurt care e problema. Am aproape 17 ani, mama s-a recasatorit deoarece tata e decedat.Am un prieten de un an jumatate.
Toate bune si frumoase, doar ca mama nu are deloc incredere in mine...mai nou il asculta pe sotul ei si ia tot de bun ce zice el..As vrea mai multa libertate, de exemplu...seara nu ma lasa sa ies deloc, iar cand vine vorba sa ies cu iubitul meu, imi pune strict o ora! Are o gandire de aia mai de pe timpuri si as vrea cumva sa o fac sa inteleaga ca acum sunt alte timpuri, vreau sa aiba incredere in mine si sa imi ofere libertate dar nu stiu cum sa ma comport.
Ma poate ajuta cineva? sad

Răspuns Câştigător
| aCek1ng a răspuns:

Cel mai bine este sa o iei sa vorbesti cu ea si cu noul ei sot si sa ii explici situatia, faptul ca ai crescut, ca ai o anumita varsta la care vrei mai multa libertate, si ai sa vezi ca usor usor va trebuii sa te inteleaga.

1 răspuns:
| NoRegretsxx a răspuns:

Fa-ti-l aliat pe noul ei sot. Fa lucrurile cu cap.