| BeatriceBetty3333 a întrebat:

Heei.
Sunt fata, am 15 ani si am 1.73..sa zicem ca asta nu prea imi place..CHIAR DELOC!
Pana acum nu m-a deranjat chestia asta foarte tare, dar zilele trecute vorbeam cu un baiat, pe care il cunosteam de cateva zile, nu ma atragea in mod special, dar era simpatic si el mi-a zis ca ma place, insa eu i-am zis ca nici macar nu ne cunoastem.
In fine, am vorbit ce am vorbit si am ajuns la capitolul inaltime, el are 1.77 si cand i-am spus ca eu am 1.73, a spus "frumos asa" eu i-am zis la gluma "Mdaa e frumoasa privelistea de sus laughing" si dupa ce credeti ca mi-a zis? "Mie imi plac fetele scunde", la randul meu i-am spus ca si mie imi plac baietii inalti si consider ca barbatia se vede si prin inaltime, de la 1.80 incolo (nu vreau sa jignesc pe nimeni in momentul asta, doar ca atunci eram nervoasa) baiatul ala mi-a mai dat mesaj de doua ori cu "ce faci?" Dar l-am lasat cu seen, avand in vedere ca s-a luat de inaltimea mea.
Asa sa trecem la subiect, exista vreo cale prin care sa fiu mai mica de inaltime sau macar sa raman la inaltimea asta? Pentru ca am auzit ca fetele cresc pana la 17 ani SI NU VREAU SA MAI CRESC.
In plus acum majoritatea baietilor nu depasesc 1.80 si e naspa rau...
Ma simt ataaaat deee nu stiuuu "diferita".
Va rog sa nu spuneti ceva de genul "Baietii prefera fetele inalte ca au picioare frumoase" si alte chestii, pentru ca toata lumea stie ca baietii prefera fetele scunde.
Sau faza cu "Doamne eu am 1.60 si vreau sa mai cresc si tu vrei sa fii mai micaa?"
Da, poate pare absurd, dar nici nu va imaginati cat mi-as dori sa am 1.65-1.68.

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Funt femeie si am 1.74m, fiind foarte incantata de inaltimea mea!
In plus, obisnuiesc sa merg pe tocuri foarte subtiri si inalte, tocmai, pentru ca-mi plac "inaltimile".
Cat priveste barbatii de peste 1.85m, te asigur ca se gasesc, trebuie sa-i cauti la cluburile sportive, printre baschetbalisti, voleibalisti, handbalisti samd.
Eu mi-am luat unul de peste 1.90m si de acolo unde l-am gasit, mai erau 20 ca el.
Eu spun sa privesti lucrurile diferit!
O fata frumoasa in lumea modei, este considerata doar daca are peste 1.72m, cand ti se deschid toate portile succesului, trebuind doar sa profiti de ele.
Sfatul meu ca femeie inalta: bucura-te ca te-a inzestrat natura asa, ca multe de 1.50 si 1.60 ar da orice ca sa mai creasca. Fetele cresc numai pana la 16 ani, asadar, nu-ti fa probleme, curand ti se va incheia cresterea.
Lumea privita de sus...se vede minunat!
Crede-ma ca nu-ti doresti sa ai 1.65! Esti micuta acum si te complexezi de fraiera, in loc sa vezi partea buna si sa tragi foloase din ceea ce tu ai, iar altele nu au.

| BeatriceBetty3333 explică (pentru Donsavas):

Multumesc mult pentru raspuns! M-ai pus putin pe ganduri si mi-ai dat destula incredere in mine! Multumesc mult!

| Violleta2022 a răspuns (pentru BeatriceBetty3333):

Cu placere!
Nu ai de ce sa stai pe ganduri, cuvinte racutacioase poti sa auzi de la destui baieti, in special cei cu sindromul piticului, care nu suporta barbatul sau femeia mai inalti ca el.
Ignora-i pe prosti si vezi-ti de viata ta, ca tu ai alte oportunitati, fata de ceilalti.

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Fata mea, nu s-a luat de înălțimea ta, doar a spus că îi plac fetele acum se, adică mai mici decat el... Dacă la tine scunda înseamnă 1 65 atunci asta E, lasa l cu seen deși n are nicio vina. Ma rog..mai crești însă stai linistită că vor fi destui bărbați peste 1 80 si tu vei fi cu unul nu cu toti.

| Mihai99182 a răspuns:

Iubirea nu consta in inaltime, cine te va iubii, o va face pentru ca te place asa cum esti, crede-ma, multe fete vor sa fie de inaltimea ta.
Si nu, nu exista vreun remediu de scadere in inaltime happy nici de oprire a cresterii. happy

| BeatriceBetty3333 explică (pentru Mihai99182):

Multumesc pentru raspuns!