| Meli2314 a întrebat:

Heei, TPU. Imi poate explica cineva si mie cum e posibil ca tigara pusa in ureche scoate curentul? Stiti cand va doare maseaua/urechea, se zice ca e de la curent. Si am vazut pe pielea mea ca tigara aia arde de parca ar trage cineva din ea. Cum e posibil?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te a tras curentul... e o scuza babeasca pentru o afectiune medicala (infectie, inflamare )

a folosi tigara "sa scoti curentul" e doar un leac babesc pentru o "afectiune" neexistenta.

| RaresHS a răspuns:

Buna Meli.

Tigara are nevoie de oxigen pentru a arde, iar daca o folosesti cu acest scop(zis de tine).
Curentul inseamna ca presiune din cap este foarte scazuta iar cu ajutorul tigarii se regleaza.

P.S:tigara nu e singura modalitate.