| xDヅ a întrebat:

Heei TPU!:X Deci am niste probleme mai complicate pe care le tin in mine cam de un an, iar acum simt ca nu mai pot... vreau sa ma eliberez, sa scap de ele, sa le rezolv. Problema este ca nu as vrea sa vorbesc cu parintii despre asta deoarece tata stiu sigur ca nu ar intelege, iar cu mama am mai incercat sa stau de vorba dar imediat incepe cu criticile si chestii :,, din cauza ta s`a intamplat asta!", deci credeti ca as putea vorbi cu un psiholog despre probleme? [prieteni nu am sad ] Daca da cum le-as putea spune parintilor mei ca as vrea sa merg la un psiholog? Multumesc anticipat, dat funda+ vot!:* big grin

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Stai putin, nu ne-ai spus inca care sunt acele probleme si cum te putem ajuta.
Oricum, daca le spui parintilor ca vrei sa mergi la un psiholog, probabil ii v-a afecta, nu pentru ca vrei sa mergi la el, ci pentru ca v-or interpreta asta ca ceva gen "in voi nu am incredere", dar totusi, poate asta ii va face sa te asculte si sa nu te mai critice.
Deci da, cel mai bine ar fi sa le spui parintilor, si daca consideri ca este o problema cu care noi, userii de pe TPU te putem ajuta, doar posteaz-owinking
Daca nu, okhappy

3 răspunsuri:
| amaliaamely a răspuns:

Deci dca le zici ca vrei sa mergii la un pshiholog...se vor ingrijora si vor intreba de ce...si trebuie sa le spui problemele

sau daca vrei... potii discuta cu mine pe id meu,, adri_frumusika21