|

Heey!

Datorita unui concurs parintzii mi-au zis sa zic ce cadou vreau. Avand in vedere ca am iPod, telefon&camera photo ff. performanta si PC cu 4 GB ram si m-am plictisit de toate(ma rog, mai putin de aparatul foto) m-am hotarat sa zic ca vreau un caine. Ideea e ca stand la apartament nu pot sa iau un caine mare (un Husky love struck ), iar un caine mic( Bichon Maltez) mi-e ca il confud cu presullaughing. As dori sa stiu ce caini exista, nu foarte mari si inteligenti. Multumesc anticipat. funditawinking

2 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Sincer.Ti-as recomanda un Bulldog Francez.Este de talie mica, este foarte inteligent si nu este un caine foarte activ incat sa alerge toata ziua prin apartament, dar trebuie scos afara pentru a face exercitii. Daca ai timp sa il si dresezi vei vedea rezultate excelente[eu nu pot sa rezist la moaca aia dulce cu urechiusele alea marilove struck]. Daca nu iti place moaca adorabila a bulldogului francez poti incerca si alte rase ca teckel, westie,basset,un mops[pug], schnauzer, coker un pomeranian[cam se confunda cu un pres mai bej dar este inteligent] sau un jack rusell.Sunt foarte multe rase.Ar fi trebuit sa imi dai mai multe detalii despre stilul tau de viata ca sa iti pot oferi un raspuns mai concret.

1 răspuns:
| a răspuns:

Ti-as recomanda cainele pe care il am eu e ff destept nu e asa mare ca un husk dar e destul de mare si eu stau tot la partament deci stiu cume si m-am ruggat de parinti pana 2 ani inainte sa primesnsc uncaine si s-au decis ca imi cumpara un caine mare...winking eu am decis cibanescul belgian pentru ca e ff destept si nu e exagerat de mare(avand in vedere ca tatalui i lac caini mari deci n-aveam cum sa-mi iau caine mic si nici namveam de gand rolling on the floorwinking

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează