| VampirNegru10 a întrebat:

Hei. A o problema.
E sunt in clasa a 7- a si azi am avut chimie. La chimie radeam cu o prietena si am scris pe caiet" doamna de chimie pute" culmea e ca exact atunci doamna a venit la mine sa vada ce am scris si a vazut ce am scris desprea ea. Si m-a dus la directoare si m-a certat. ( ideea e ca eu nu am avut probleme niciodata, eram un elev model ) a venit si diriginta, si acu trebuie sa vina mama sa vorbeasca cu directoarea, cu doamna de chimie si diriginta. Noroc ca nu mi-a scazut nota la purtare. Si acu ma simt complet prost, am plans vreo juma de ora, si inca plang, si ma gandesc sa ma mut de la scoala nu stiu. Spuneti-mi ce sa fac crying(

3 răspunsuri:
| l1feincolor a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna sa te muti la alta scoala doar pentru asta. adica, inteleg cum te simti, dar cea mai buna solutie este sa astepti sa vezi ce se vorbeste, si la final sa-ti ceri scuze spunand ca a fost doar o gluma, nimic intentionat, sau ca era vorba de o provocare. si ca nu ai vrut sa se intample asa. Ma rog, sigur o sa se rezolve pana la urma. Sper sa te suntina si colegii, mai ales prietena cu care radeai. happy Bafta!

| minda23 a răspuns:

Ar trebui sa-i ceri scuze profesoarei tale, daca nu te iarta asta e, dar nu trebuie sa te muti la alta scoala deoarece aici unde esti ai prieteni si-ti va fi greu sa te acomodezi(adica depinde cum esti:timida/indrazneata).
Sper ca profa ta sa te iertehappy

| Adina_Georgiana_1997 a răspuns:

Trebuie sa suporti consecintele propriilor fapte! Azi este problema asta si fugi, dar nu vei putea fugi de fiecare data cand gresesti. Indura! Se va uita cu timpul. Trebuie sa iti ceri scuze profesoarei si poate te va ierta. Succes!