| JustLiveYourLife a întrebat:

Hei all! Vreau si eu statusuri big grin Cat mai multe, statusuri despre tristete, statusuri despre fericire, statusuri despre prietenie, statusuri din astea Crazy laughing, statusuri gen freedom,... mersi ( apropo nu link'uri)

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Atunci stiam ce e dragoste fara sa ne uitam in DEX, acum nu se mai face dragoste, se face doar sex.

1.sufletul imi este pustiu si ratacit sigh crying numai ca el nu isi da seama ce a pierdut . straight face il vreau inapoi chiar si pentru o clipa sa il mai strang in brate si sa ii mai zic TE IUBESC ! crying

2.Ma intreb...te-a durut?!Ieri te-am vazut.dar nu eram eu langa tine sad

3.Decat o viatsa intreaga sa simt lipsa ta.mai bine o clipa sa te pot avea.atatea amintiri,clipe nu pot uita.sad

4.Nu te-am uitatsad.doar am invatat sa traiesc fara tine.te costa un zambet sa ascunzi un milion de lacrimi.sa te uit cat imi doresc.dar nu pot ca te iubesc.si oricat as zice eu.ramai in sufletul meusad

5.Am visat prea mult ce nu trebuia.am vrut prea mult ce nu puteam avea sad

6.Oamenii spun ca iubirea e magie.dar magia e doar iluzie sad

7.A fost.s`a intamplat.si.daca vrei sa faci ceva pentru. noi.da timpu` inapoi sad

8.Si nu stii cat ma chinui.ma chinui dar nu pot.la suferinta mea chiar nu exista antidot straight face

9.Uita cuvintele rele si adu`ti aminte de fapte.n`am nevoie de tine.am nevoie de NOI! sad

10.Ma simt prost straight face.cand te vad imi aduc aminte dar fara rost.

11.Si daca as putea avea o singura dorinta.te-as avea langa mine sad

12.Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am regretat.mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat winking

13.Inca lupt...stii ca nu am cum sa ma supun.ink sper.speranta moare ultima oriqm happy

14.Apare o intrebare.pe cine o sa doara mai tare?!pe tine ca iti vei aminti de mine in fiecare zi?sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?!sad

15.Mi`e dor de tine.ma doare groaznic lipsa ta.te-am pierdut oare pentru. totdeauna?sad

16.Sa zambesc nu mai pot.urasc viata.urasc tot.te iubesc.dar imi e greu sigh

17.Mi`e dor de.nu conteaza!orgoliul meu nu se mai pateaza winking

18.E prea tarziu.deja am ales.eu am drumul meu.al tau e in celalat sens.

19.Daca ti-am gresit cu ceva.iarta`ma.daca ma urasti.uita`ma.dar daca ma iubesti.cauta`ma.

20.De ce ne indragostim,apoi nu ne mai iubim si spunem adio fara sa gandim?sad

21.Te minti usor.ti`e dor.dar ai pus orgoliul in fata sentimentelor sad

22.Il vad.nu`i mai zambesc.l`am pierdut desi il iubesc sad

Si sunt constienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

La orgoliul meu sa nu te astepti sa te opresc!

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima . ce zici,doare ?

Daca iti zambesc asta nu inseamna ca te iert!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa,Scuza`ma dar copilul asta n`are timp de o relatsie serioasa

Incearca sa zambesti fato,urmeaza'mi sfatul!E cazul sa fii fericita,toate trec,o sa vina altu` !

Cand altii se bucura ca am renuntat,dau din cap, zambeste, si trec pe linia de start

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si nu imi pare rau de tot ce s-a intamplat stii bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine !

Accepta`te pe tine fara masca,Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca,Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

O sa reusesc,voi avea tot ce'mi doresc,Nu conteaza pretul pe care tre' sa'l platesc,Cu sustinere,sau fara sustinere,Pe mine o sa ma gasesti dupa linia de sosire
Ei cred ca pot sa ma vada plangand,dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang.

Si nu-mi cere explicatii ca oricum n-ai intelege Sunt momente peste care trec si le neg Si de ce tot nu pot sterge prezentul dar incerc Sa uit ganduri,inghit in sec vorbele spuse din orgoliu
Ambitia te ajuta, Dar orgoliul te distruge Inima ti-o frange Durerea tot vei duce,dar pentru asta e prietenia>

Nu te SuPaRA baiatu meu.nui nik de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut.Umbli cu ‘FeTe’ kre se f*t.M’ai lasat p mine pentru ea.N’am sa te iert in viata mea.winking
Mai e putiN ,mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas
O arzi nemotivat.de ***. Esti timp pierdut.capitol sters Eu am plecat
Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale.Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz.Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas.

Lasa`ma cu textele.ca iti pasa sau conteaza.lasa`ma cu lumea kre nu ma agreaza.aproape tot ce mi-am dorit am obtinut.si daca nu a fost asa.a fost pentru. ca n`am vrut!

Viata-i scurta merita sa o traiesti. confrunta toate greutatile ce le intalnesti.e foarte important. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi

Minti ieftin si prost.iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.
Minti ieftin si prost.iti stiu replicile pe de rost.am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele ascunse in minte.

Bineinteles ca nu`i clar.oricum te iubessssc ;x. Ador sa am imaginea ta in minte...Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x

Nu`mi lipseste nimic in viata asta, deci nu mai cedez pentru nimeni.Nu las de la mine decat atunci cand stiu ca o sa`mi fie mie bine. !

De obicei nu crezi decat cand vezi cu ochii tai daca se poate . ca visele devin realitate !
Ea n-are nume, calca discreta peste scuze, cu un secret pe umeri, si unu-ntins pe buze
Sunt o fata normala.sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
Zambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge.Conteaza
Lumea e o scena. Viata e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat
Sa iert?tot timpul .sa uit?niciodata winking
Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!
Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceput
Ce-ai patit papusa de te uiti urat la mine?Ai ceva cu mine. sau e doar teama de sine ca sunt mai buna ca tine ?

Nimic din ce`am facut n`am regretat.am uitat de toti care m`au uitat
Mi`e dOr de simplele , banalitati pe care le faceai , mi`e dor de simplu` te iubesc , pe care mi`l spuneai
Un singur lucru bun am invatat de la tine.sa-i dau dracu` pe toti daca mie imi e bine.
Ne este frica sa nu pierdem Pe cine avem mai dragi Si cate'o data'n viata E mai bine sa si taci
Si cu toate ca am pus punct, spunand ca s`a terminat,Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Credeam ca am uitat de toate`.Da` nu se poate`.Astea's vise colorate`!

"Nu exista cai gresite,doar drumuri alese prost,nu exista "nu pot",doar"nu vad nici-un rost",nu exista bun simt,doar buna purtare,nu exista dragoste, doar senzatie de atasare

Prin zambetele tale am invatat sa zambesc si prin lacrimile tale am invatat sa iubesc.Acum cuvintele tac. Stii ca mi-ai cerut prea mult. cum as putea sa uit prima atingere.primul sarut
.Dar nu stii ca vreau macar o zi pana la apus .Sa regasim impreuna amintiri care s-au dus
orice ai face de tine nu poti fugi, e ca si cum te-ai privi in oglinda si te-ai minti. oriunde ai fi traieste clipa. nu sta. Ca e pacat sa pleci si sa nu lasi ceva in urma ta
ai ridicat din prima cu tupeu cortina ce acoperea teatrul viselor din sufletul meu. suntem actori noi doi, jucam un rol ciudat cu scene pe care nu le-am mai repetat
Las totul in urma si mai trag un fum , ma bucur ca stii, ca sunt fericita acum ! =p~

Vreau ca atuNci câNd te gandeşTi la miNe.să spui:"uiTe fata aSta chiar a ţiNut la miNe !
Stiu un loc in care pot sa visez, Oricat mi-ar fii de greu!"
o sa plec oftand , spunand ca-mi pare rau ca nu pot sa fac parte din visul tau.

ce e al meu e doar al meu.si nimeni sa nu iubeasca ce iubesc eu;x

Nu îmi pasă de trecut.Eu vreau din ce în ce mai mult
tOt ce cOnteaza este efectuL.

A fost acel moment special.cand tu erai printzul si eu printzesa aceluiasi bal :X

Formeaza numarul meu de cate ori vrei sa vorbim Cheama`ma si o sa vin.;x
Nu mai sunt fetitsa pe care o stiai.acum imi aprind o tsigara cand te vad cu ea winking
Pentru tot ce ai facut sau n`ai facut.o sa`mi platesti winking
Copilaroasa ?! Da. Pentru ca asa vreau . Matura ?! Cand vreau. Ignoranta ?! Cand nu vreau sa vorbesc cu tine . Prietenii mei ?! Cele mai tari persoane :X
Vreau sa stii ca de azi devin indiferenta.devin mult mai rea.devin fata perfecta :X
Nu vreau sa`ti mai zic.poate.vreau sa trec direct la fapte smug
Si imi spui ca ai tupeu?! iubireeee` u ai tupeu doar daca vreau eu :X
Ma amuza baietzeii care se vaita ca au suferit din dragoste.si ca nenorocita dracului ce a indraznit sa le faca.v-a ranit orgoliul ma` nu sentimentele! laughing
Nici n`ai idee cat de greu am depasit acel moment.sad
Odata ce ai insemnat totu` pentru mine.acum esti doar o parte din trecut
Stiu ca nu te mai am.si nu imi pare bine.dar mai bine ma impac cu iddea decat cu tine winking
Pagini rupte din trecut.o noua poveste.o noua zi.un nou inceput
Mi se pare corect.e o munca sa ma mentin frumoasa
Maine vine iar.visele apar.si dispar straight face
O sa incep o viata noua .fara regrete .fara sentimente.fara afectiune.nu o sa mai pun suflet in nimic.si nu o sa ma mai atasez de nimeni.nu voi mai iubi.doar voi rani !
E greu sa uiti sarutul ce ink il doresti e greu sa uiti un nume cand ink il rostesti :[
Daca nu vreau sa te vad ,de ce desenez chipul tau p fiecare colt de foaie?daca nu-mi pasa de tine,at de ce mi-e teama ca indiferentza mea te doare?Daca nu astept nimic de la tine,at de ce scriu mereu numele tau dupa prenumele meu?
Stiu ca toate vin si trec la timpul lor,Si trebuie sa trec prin toate,Chiar daca e greu sau usor,Si mai stiu ca timpul le rezolva la rand pe toate,Ca mult as vrea sa te uit dar cred ca nu se poate sad
MultSumeSc Lui Dumnezeu pentru. fieCare m0ment`n care am ras sau am plans,mi`e indiferent.C0nstient ca fieCare h0p .e 0 incercare Si fieCare reusita un raSpuns la 0 intrebare!
Zile trec.zile vin.i-ar timpu ma omora.plecarea ta stupida a inceput sa doara.;x
Toti spun ca dragostea sta ascunsa in fiecare coltz.am impresia ca eu merg in cerc
Am incercat sa te uit sa imi spun ca n-are rost .Sa pasesc pe drumul meu, gata sa renunt la tot .Ceva ma tine-n loc, din minte sa te scot .Iar ca daca am sa plec, niciodata nu o sa ma-ntorc
Am un zambet pervers cand privesc in jos pe geam.

As vrea sa pot sa gasesc la suflet antidot, dar nimeni nu intelege, impotriva vietii nu exista lege, asa am invatat ca viata este grea .
.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand?

.Ştii ;>. ;x Dorinţele sunt pe gratis . >;] Eu Nu ! ;x
Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! .happy"

5Si daca sunt O cOpila, ce? Si daca ma enervez repede, ce? Si daca vorbeSc mult si prOst ce? Si daca te iubeSc, ce? Oricum tu nu vei intSelege oh go on
.Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!
.O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi
8daca rOlul asta mi-a fost dat in acest jOc, O sa`l jOc.totul e scris, nu depinde de nOrOc ! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei ?! asa`mi traiesc eu viata !
.Azi te vreau mai mult ca ieri,da! şi mi-ar plăcea sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta.si dacă as putea sa dau timpu inapoi. as vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi!
.Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic...oh go on.
v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu v-aTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` ...PenTruu` cA o0` faceti bine`
.Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!
Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.
.Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !
.Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!
cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac.cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc.cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata
.Pentru ca nu sunt altceva decat un copil ciudat laughing
''Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.O lume virtuala plina de culoare!

Alergam dupa fericire pana departe, fie pe mare, fie pe uscat; dar fericirea e aici, aproape.

- Deplina fericire consta in a face pe altii fericiti.

- Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

- Fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat.

- Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire, nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala.

- Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si te simti cu adevarat liber…

- Fiintele umane cele mai fericite nu poseda mare lucru, ele sunt.

- Nu exista nici fericire, nici nenorocire pe lume; exista doar compararea unei stari cu cealalta si atata tot.

- Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.

1. Fericirea socot că e undeva, deasupra omenescului, cu toate că-i făcută din mărunţişuri omeneşti şi nu se leagă de cel care nu încearcă, măcar de câteva ori în viaţă, să se ridice deasupra lui.
2. Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
3. Fericirea e facuta din iluzii,speranta,incredere in oameni si in tine insuti, iar apoi din prietenie.
4. Fericirea adevarata este intotdeauna de o clipa.
5. Fericirea: un lucru bizar; cei ce n-au cunoscut-o niciodată nu sunt, poate, cu adevărat nefericiţi.
6. Fericirea se manifesta atunci cand zambesti din adancul sufletului tau si…te simtzi cu adevarat liber…
7. Fericirea este precum pisica, dacă încerci să o ademeneşti sau să o chemi, te va evita cu îndârjire; nu va veni niciodată. Dar dacă nu îi acorzi nici un pic de atenţie şi iţi vezi de treabă, o veţi găsi frecându-se de picioarele tale şi sărindu-ţi in poală

Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! "

" Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul… "

" A iubi inseamna a suferi si cum mstatusuri-triste-cele-mai-frumoase-statusuri-de-suparareulti fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! "

" Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

" Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

" As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita… "

" Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "

" Daca viata iti intoarce fundul…….profita de ocazie si…. f*te-o ! "

" Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez… "

" Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing… "

" Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plect, plect sa fi si la mine sa nu mai vi… "

" De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

" Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

" Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

" As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele… "

" Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… "

" Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… "

" Aspir…….la o viata mai buna… "

" Plang de durere… sunt singur si trist si te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc… "
Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu…

Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele…

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…

Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….

Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ?
Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
2.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

3.cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

6.Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

7.Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea...

8.Sunt o proasta ca te-am iubit

Desi nu e vina ta

Eu te vreau pe tine

Si u o vrei pe ea !

9.ti-am aratat de prea multe ori ca mi-e greu fara u...dar nu ti-a pasat,ai crezut ca e o gluma.ai plect my departe cu ea si m-ai lasat in urma.iti zambesc, crezi ca mi-e bine...dar nu stii c inseamna suferinta pentru mine.

13.de ce atunci cand ma vezi, zambesti si te porti frumos cu mine chiar daca imi spui ca nu simti nimic pentru mine

16.cu ochii inlacrimati privesc strada invaluita in ceata, astept cu nerabdare sa vad pasii tai indreptandu-se spre mine,dar tu nu vi...pentru ca altcineva se bucura de dragostea ta

17.Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum...am suferit prea mult ca sa te iert si acum sad

18.Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine!
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata
Viata este grea dar cand nu mai suporti ai de ales ori renunti la persoane iubita ori sa termianat cu tine
Imi spui ca ma iubesti doar spui nu imi arati asta ce sa fac acum cand nu esti langa mine si iubirea aceea care imi spuneai de ea nu o am!
Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!
Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

status nou adaugat..." Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

status nou adaugat..." Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…
status nou adaugat..." Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "

»" Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar ptr tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "

»" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU ! "

»" In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… "

»" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

»" Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "

»" Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… "

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mie dor de tine! "

» " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

» " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… "

»" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "

» " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

» " Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… "

» " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "

» " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "

» " Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "

» " Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! "

» " Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… "

» " Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot… "

»" Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva… "

» " Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "

»" Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… "

» "Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea… "

» " Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu… "

» " Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele… "

» " Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi… "

» " Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart… "

» " Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…. "

» " Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE… "

» " Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea! "

» " Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "

» " Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ? "

» " Daca as putea rade , nu as mai plange… "

» " Hai ramai cu mine… Sau ramai cu bine… Poate asa-i mai bine… Daca nu-ti convine… nimeni nu te tine… Poti sa faci ce vrei de maine… "

» " Viata e prima tarfa care m-a facut sa plang… "

» " Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rand cand la trecut te vei gandi pastreaza-ma o clipa-n gand… "

» " Ma dor ochii ptr ca nu te pot vedea, bratele-mi sunt goale pentru. ca nu te pot inbratisa, buzele-mi sunt reci ca nu te pot saruta, inima mi se frange ca nu esti a mea! "

» " Imi place sa ma plimb prin ploaie… pentru ca nimeni nu vede ca eu plang… "

» " Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine… "

» " Sa ai cu cine, sa ai unde…… dar sa n-ai cu ce ! "

» " Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei care au crezut in tine… "

» " Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange… "

» " Ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu? "

» " Grea e viata unui peste
Cand se zbate pe uscat
Dar mai grea a unei fete
Cand iubeste un baiat ! "

» " Marile incendii se nasc din scantei mici… "

» " Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele… "

» " Vezi tu….nu pot sa te uit…fiind te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor….mie insa imi vine sa mor… "

» " Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur… "

» " Nu stiu ce a fost intre noi…o dragoste, o minciuna, o obisnuinta….dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns sa ma raneasca…nu mai pot sa traiesc asa… "

» " Zambesc la stele, si ele………. "

» " Tot ce e in sufletul meu este aici si asta nu cred ca se v-a schima curand cum nici eu nu sunt genu care sa ma schimb… "

» " Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparata…mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati….dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea… "

» " Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba… "

» " Il iubesc si prostutzul nu-si da seama… "

» " Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! "

» " Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul… "

» " A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! "

» " Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

» " Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

» " As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita… "

» " Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "

» " Daca viata iti intoarce fundul…….profita de ocazie si…. f*te-o ! "

» " Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez… "

» " Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing… "

» " Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat ca pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plect, plect sa fi si la mine sa nu mai vi… "

» " De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

» " Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

» " Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

» " As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele… "

» " Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… "

» " Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… "

» " Aspir…….la o viata mai buna… "

» " Plang de durere… sunt singur si trist si te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc… "

» " Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine… m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate… "

» " E atat de frig… lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc… traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata… "

» " As vrea sa pot da timpul inapoi… sa intorc clepsidra… si sa te pot privi din nou in ochi… sa pot sa-ti spun cat te iubesc! "

» " Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

» " A cazut si ultima petala de trandafir… s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna "

» " In zilele in care plang, nu ma gandesc decat la ce va fi… lacrimile nu mai au nicio valoare, cand soarele apune… desi eu plang intr-una noaptea… "

» " Fiecare cuvant e o speranta in plus… fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez! "

» " Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… "

» " Indiferenta ta, raneste sufletul altora… "
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici, de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

- Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!

- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata
degeaba… te-am pierdut pe tine…

- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

- Da, esti unica, dar nu mai esti unica pentru mine…

- Daca as sti ca maine voi muri, ultimele mele cuvinte ar fi „Te iubesc"!

- Decat in rai singura, mai bine in iad cu prietenii!

- Dorul este focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.

- Dragostea este ca un fulg de nea… coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste…

- Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

- Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.

- Inima
ta nu mai este deschisa pentru mine… asa ca trebuie sa plec… te-am iubit atat de mult…

- Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

- Iubirea incepe cu un zambet, continua cu un sarut si se apoi termina cu o lacrima.

- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este prins / Inima imi e lipita / Si iubirea sfarsita.

- M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca dragostea noastra a apus…?

- Ma simt ca prins in lanturi de iubirea ta si simt ca nu ma pot elibera.

- Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!

- Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- OFFLINE pentru fericire…ONLINE pentru lacrimi…

- Pentru a da gres trebuie exercitiu… si eu ma simt foarte bine antrenat.

- Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?

- Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.

- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste despartirea noastra nu pot sa trec decat plangand.

- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio iubire, dar ramai cu mine!

- Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.

- Acesta este momentul in care speranta moare, iar cosmarul incepe!
- Aerul din jurul meu e greu ca intr-o cusca si ma simt ca prins intr-un camuflaj al minciunii.
- Ah viata
! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar azi mi-am dat seama ca degeaba sper… va fi la fel ca ieri sau poate mai rau…
- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… dar le-am pierdut… soapta lui a trecut pe langa mine furata de un fulger…
- Am invatat ca dureaza ani sa cladesti drumul spre speranta si doar intr-o zi poti sa-l pierzi!
- Am mai pierdut inca o clipa, speranta… am pierdut ce credeam ca este mai bine pentru mine… sunt condamnat la indurare…
- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… si nu arat nimanui tristetea din sufletul meu!
- Apreciem lumina pentru ca am fost in intuneric prea mult timp, dar de ce daca ai intrerupatorul in mana nu-l folosesti si tii lumina stinsa in continuare?
- Aripile ce mi le-ai dat mi s-au frant, iar acum sunt condamnat sa traiesc iar pe acest pamant…
- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor ce vor urma…
- Cea mai calda amagire are cel mai rece sfarsit!
- Cum este mai bine? Cu minciuna care ne zambeste fals sau cu adevarul care lacrimeaza sincer?
- Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu indraznesti?
- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, speranta mea s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu!
- Doare atunci cand spui adio unui sperante la care ai visat, dar si mai trist este atunci cand stii ca lupti pentru ceva ce poate nu vei avea niciodata…
- Este foarte greu sa te schimbi, dar si mai greu cand incepi sa-ti dai seama ca sunt sanse mult mai putine ii a schimba ceva in bine pentru viata ta!
- Lacrimile m-au cuprins / Sufletul imi este stins / Inima
imi e strivita / Si speranta naruita!
- Ma simt ca prins in lanturi si simt ca nu ma pot elibera oricat as incerca…
- Mai pot spera acum ca norul de deasupra mea se va risipi… daca speranta noastra a apus…?
- M-am asezat pe genunchii nesigurantei vietii mele…
- Mi-ai vazut zambetul pe undeva? L-am pierdut aseara odata cu speranta de a te avea.
- Nu merita sa plangi pentru nimeni, caci cel care merita cu siguranta nu te va face sa plangi niciodata!
- Nu plange pentru cineva care nu ar plange dupa tine si nu te bucura pentru cineva care nu s-ar bucura pentru tine!
- Nu te mai pot pretui pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.
- Nu-mi spune nimic, este mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in nimic…
- OFFLINE pentru speranta…ONLINE pentru lacrimi…
- Pentru a da gres trebuie exercitiu… insa pentru a castiga trebuie si mai mult exercitiu…
- Promisiunile sunt fulgii de nea… coboara usor si te fac sa tremuri de placere, iar apoi se pierd si se topesc…
- Speranta e zgomot, e suferinta, speranta este acea melodie trista pe care o cant si o astept mereu.
- Speranta intr-o viata mai buna incepe cu un zambet, continua cu un mult asteptat succes si se apoi termina cu un cutit infipt pe la spate…
- Trec peste tot cu un zambet, nu e nevoie sa plang, un fleac e mai important decat situatia aceasta.
- Trec peste tot si toate cu un zambet, dar peste nedreptate nu pot sa trec decat plangand.
- Trenul a plecat si se scurge pe sine… adio speranta, macat tu sa traiesti bine!
- Un zambet inseamna fericire, dar o lacrima nu inseamna neaparat durere. Poti plange cand esti fericit, dar nu poti zambi cand inima iti plange.
- Vrei sa stii daca sunt bine? … Da, sunt bine, dar sa stii ca ma prefac si mai bine…
I can forgive/ but I can’t forget/ I hope you know/ You’ve lost my respect…

*Oamenii spun ca iubirea e magie. Dar magia e doar iluzie. (People say: "Love is magic." But isn’t magic just an illusion?)

*Imi place sa ne plimbam prin ploaie. Cel putin, in ploaie nu poti sa-mi vezi lacrimile. (At least, in the rain you can’t see my tears.)

*My heart is broken. I guess I can’t fix everything.*We must get hurt to grow,
We must fail to know.
Wash away your tear
And think clear.

*What’s wrong? Nothing is right.

*Sa ma bucur pentru ca suntem prieteni sau sa fiu trista pentru ca mai mult de atat nu vom fi niciodata? (Should I smile ‘cause we are friends or cry ‘cause that ‘s all we’ll ever be?)*Dreaming doesn’t hurt. It hurts more to wake up.

*In viata fiecarei fete exista un baiat pe care nu-l va putea uita niciodata. (In every girl’s life there’s a guy she’ll never forget. )

*Credeam ca iubirea noastra e unica sub soare. Dar pentru tine n-am fost decat o fata oarecare. (I thought our love was a precious pearl. But for you I was just another girl.)

*I’m still waiting for the boy who’s never going to come back.*Sick of crying, tired of trying. I’m smiling, but inside my heart is dying.

*Totul e perfect, exceptand faptul ca m-am saturat de minciunile tale. (Everythig’s perfect, except the fact that I’m tired of lies.)

*Sa stii ca nu-mi lipsesti. Imi lipseste doar cel care credeam ca esti. (I don’t miss you, I miss the person I thought you were. Don’t come back hoping I’ll be there.)

*Though I laugh and say "I’m happy", can’t you see there’s no one who misses you more than me?

*There’s no grater agony than bearing an untold love story inside you.*I hide my tears when I say your name,/but the pain in my heart is stil the same.

*Dragostea incepe cu un zambet, infloreste cu un sarut si se termina cu o lacrima. (Love begins with a smile, grows with a kiss and ends with a tear.

statusuri originale de dor si tristete, doar dorul si tristetea sunt decand lumea, ele sunt un prezent continuu…

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
1. Spune anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine…
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta…
fericire, sanatate si multi bani
"La Anu`si La Multi Ani!"

2. Frumusetea iernii cu albul fulgilor de nea presarati peste gandurile noastre, cu dulcele ecoul al colindelor, cu imaginea in suflet a celor dragi, ne va petrece intr-un nou an impliniti, iubiti, fericiti. Sa avem un 2009 asa cum ni-l dorim!

3. Anul nou…o bucurie
viata toata sa va fie!
bani, masina, fericire,
sanatate si iubire.
nu-i de-ajuns sa le doresti.
tipa, lupta, da din coate

Putem spune ca ne stim dintodeauna , in momente grele ,ne-am intins una alteia mana.

nu conteaza distanta...si conteaza prietenia dintre noi

pentru. ca m-ai intarit mereu, ai fost acolo cand am avut nevoie de o incurajare, pentru. asta te iubesc

cum a inceput prietenia noastra? BANAL as putea spune

aveam incredere in ea si ea in mine,ne povesteam absolut orice, eram acolo una pentru. cealalta.

ea a fost langa mine cand am suferit si m-a facut mereu sa zambesc :-)

chiar daca m-ai dezamagit groaznic , si nu mai tin la tine, nu pot sa nu mai vorbesc cu tine. pur si simplu stiu ca acum ai cea mai mare nevoie de mine, si NU POT sa TE LAS!

cand rad eu rade si ea si plangem impreuna

pentru. toate sfaturile bune pe care mi le-ai dat. pentru. ca te-ai bucurat alaturi de mine, pentru. ca ai plans cu mine...Am descoperit ca cea mai buna prietenie e cea care s-a nascut fara motiv.

poate ca suna ciudat dar simt ca te cunosc de o viata, poate ca cineva a vrut ca noi sa ne imprietenim

ea nu minte , ea nu ma raneste,si cand ceilalti ma ranesc ea e acolo pentru. mine

nu conteaza in ce maniera ne-am imprietenit, conteaza ca suntem de nedespartit.

pentru. ca noi am descoperit ca prietenie nu tine cont de distanta, nici de nimic...TQ

Friends are forever, boys are wathever

de mici copii ea mereu ma apara, acum ca-i mare e ca si mama mea.

un prieten adevarat e greu de gasit,si mai greu de parasit dar imposibil de uitat.

un iubit te poate injunghia in inima, un stain in fata, un prieten pe la spate. DAR tine minte ca un prieten ADEVART nu poarta cutite la el.

ArTa InSeAmNa TrAnDaFiRi.TrAnDaFiRiI InSeAmNa
rOsU.RoSu iNsEaMnA sAnGe.saNgele iNsEaMnA EnErGiE.energia ma defineste...sAnGele InSeAmNa...PaSiUnE pAsIuNeA mA cArAcTEriZeAZaarta inseamna pasiunea pura la fel ca trendafirii rosii ca sangele**,

.Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu ! Visele` se spulbura aproape instantaneu`! big grin

Degeaba va rugati nu o sa ajungeti in rai! Puteti sa pupati si fundu preotilor nu doar mana! Daca vorbesti bine si faci rau intruna!

Chiar daca el nu te mai suna sau nu iti mai spune pe strada buna, ai prieteni care te suna sa iti spuna, : " fata, esti de 1000 de oir mai buna decat aia pe care o suna"

spui PUNCT , dar nu se termina niciodata, pentru ca te atrage ca nici o lata fata

ma vrei inapoi? eu nu! nu miza pe faptul ca odata mia facut sa plang crying am crescut mai mare:-Phappy

incerc sa ascund calvarul din sufletul meu numit depresie, si zambesc fals pentru. buna impresie

incerc sa ma prefac ca sunt o dura in timp ce viata imi da oalta lovitura

nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat

eu traiesc, tu stai. sunt tot ce tu visezi, tot cetidoresti si n-ai

plangi ca te-a ranit, plangi ca te doare. dar razidevil ca o sa-i para rau dupa aia

mi-ai luat tot dar nu-mi pasaoh go on, zambesc in continuare si asta te apasa

n-ai cum sa ma uiti asa de usor, dragostea pentru. mine nu e un decor, iti zambesc, te omor devilhappy

din tot ce ai, eu sunt ce nu ai hee hee

cu totii vom spune, a fost o data!

n-ai cum sa ma intelegi. nu m inteleg nici eu . sunt un nimeni , da. sunt un nimeni pentru. 99,99% din univershappy. de ce? nu stiu , dar jur ca-mi placehappy

>Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Pentru mine sunt niste amintiri ! Care vesnic o sa doara!Pentru tine e o simpla poveste de seara!"

Credeam ca si pe tine te-am pierdut,la inceput / Dar mi-am dat seama ca nu poti pierde ceva ce n-ai avut"

a ramas doar o umbra din tot ce a fost

uneori nu poti sa-ti ascunzi lacrimile

"->Lumea e o scena. Via?a e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat

Chiar daca nu îmi convine ceva, arat un zâmbet de parca nu s-ar fi întâmplat nimic. "

Am învatat ca poti continua înca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti

"->Un prieten este cineva care vine când toata lumea a plecat.:*"

"->Un prieten este greu de gasit,?i mai greu de parasit ?i imposibil de uitat!:*"

"->Zâmbe?te celor care te urasc sa simta ura ta.Zâmbe?te celor care te iubesc sa simta dragostea ta,Iar daca cei care te iubesc te vor trada,Zâmbe?te-le sa simta indiferen?a ta

Acum iti spun Adio, atat de dureros incat il simti pana la Os!

pfu` esti o bomboana de fata pacat ca esti linsa de toti !

O sa ma vezi doar intamplator, daca nu pe strada poate la televizor.

Acum inchid ochii si vreau sa pasesc in viata, dar simt cum o mana de mine se agata simt ca nu ma lasa sa am dreptul la fericire, ma intreb daca toate acestea inseamna ceva pentru tine...

0 sa am mereu acel ceva, ce tzi-l doresti si nu`l mai are altcineva! ;x

Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?

Sa nu crezi tot ce auzi sa nu faci tot ce poti sa nu spui tot ce stii...sa nu dai tot ce ai.

Prea multe complicatii care n-au nici un rost."

Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!"

Sentimentele mi-alearga pe o foaie de hartie,pe-un trotuar imaginar,spre o inima pustie"

Si orice s-ar intampla am curajul sa sper,sa zambesc,sa trec peste si sa rad!"

Stiti voi sentimentu` de prietenie O siguranta, un refugiu pe VESNICIE :X

Am invatat ca cei atotstiutori nu se cunosc pe sine."

Simpla in cel mai complex mod,Timida cu un tupeu fantastic,Energica intr-o lene notorie,Zapacita la cel mai serios mod,Pesimista in cel mai optimist mod posibil rea, dar totusi buna

Frumusetea ochilor nu depinde de culoarea lor ci de felul in care te privesc "

When I`m gOne , yOu`ll realise , that I`m the best thing that happened tO yOu !

Tu baga la cap si nu te teme,mai bine mai tarziu decat prea devreme!

Nu ca Nu'Mi AduC Aminte // Doar Ca Nu Vreau

invata`ma s ma port sau invata`ma s suport mirosu de porc imbracat in haine d import !

Si daca dragoste nu e parca e bine, Dorm linistita chiar daca o ard cu masini straine,stiu sa am grija de mine pe unde umblu si cu cine
Dak aveam parte doar de aprecieri fara injuraturi,probabil eram ca altii,nu imi vedeam kpul de figuri.Si daca aveam bun simt si n te injuram si eu,credeai ca`s doar o fraiera de liceu fara

Dak aveam parte doar de aprecieri fara injuraturi,probabil eram ca altii,nu imi vedeam kpul de figuri.Si daca aveam bun simt si n te injuram si eu,credeai ca`s doar o fraiera de liceu fara tupeu

Trecem dintr-o stare-ntr-o mie de stari Ma ucizi c-o privire, dar ma-nvii dupa un infinit de sarutari! :X

Si`tzi zice : "Draga, nu ma privi cu ura, te iubesc ,da' prietena ta-i mai buna

X Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"

n`ai inteles tu a inteles altu a 2`a zi ! :X acum e randu meu.sti ca tre s contez eu "

"?°°Mã S?mt atât De B?e încât ?men? ?u`m? face FatzãX`°°?"

"?[As vrea sa tina capul sus si sa stie ca la greu o sa fiu cu ea. Nu lasam lantul strâns dintre noi sa rugineasca. Nu se baga intre noi vrun baiat sau vreo proasta !]"

Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios,Indiferent si, logic, într-un final, un prost,Si-un clasic adevarat,ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat !"

AlexUnder Base & Lys - Drums

"Ea simpatica foc, tu simpatic deloc. Ea o tanti de top si d`asta practic iei foc. O plac baieti mai buni ca tine, mai mult ca tine. Mai mult de`atat sti ca tipei ii convine

"? - Iti revi repede,e genial,Se linge pe buze,e subliminal, privirea cea lunga,te-alunga spre ea[te`ntrebi : oare ce vrea ? - ?"

Poate peste noapte,Dupa toate numite fapte,Prin cate am trecut,Ai senzatii neuitate

Stiu ca ai vrea sa ti se mai deschida usa, ca sa-ti vezi papusa!"

e fiara ce`atraGe prada cu un zambet inoCent. licoarea cea letala cand cauti un sentiment. )"

Am intentii bune, pe bune // n-ai tu idee // Cate cuvinte frumoase pot spune[]// Am nevoie de-un minut // Ca sa-ti stric buna dispozitie

Sa iti urmezi viata dupa parerile altora nu este decat o sclavie

va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta,iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta""

Barbatii au descoprit focul dar femeile au invatat cum sa se joace cu el."

could allways see the love inside your eyes!"

1.am plans, am ras impreuna. poate sa fie lumea rea sau buna, vom fi mereu impreuna [:X]

2.fericirea te face dulce

3. incearca sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

4.nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat

5.mi-ai luat tot, dar nu-mi pasa oh go on, zambesc in continuare si asta te apasa!

6.am realzat ca in viata nu-i totul in culori, dar curcubeul apare dupa ploi.

7. intr-o lume cu putine usi deschise sunt doar o pustoaica ce traieste prin vise

8.Doar cel care a simtit nefericirea cea mai cumplita e in stare sa simta cea mai mare fericire.

| ascovit a răspuns:

Atunci stiam ce e dragoste fara sa ne uitam in DEX, acum nu se mai face dragoste, se face doar sex.

1.sufletul imi este pustiu si ratacit sigh crying numai ca el nu isi da seama ce a pierdut . straight face il vreau inapoi chiar si pentru o clipa sa il mai strang in brate si sa ii mai zic TE IUBESC ! crying

2.Ma intreb...te-a durut?!Ieri te-am vazut.dar nu eram eu langa tine sad

3.Decat o viatsa intreaga sa simt lipsa ta.mai bine o clipa sa te pot avea.atatea amintiri,clipe nu pot uita.sad

4.Nu te-am uitatsad.doar am invatat sa traiesc fara tine.te costa un zambet sa ascunzi un milion de lacrimi.sa te uit cat imi doresc.dar nu pot ca te iubesc.si oricat as zice eu.ramai in sufletul meusad

5.Am visat prea mult ce nu trebuia.am vrut prea mult ce nu puteam avea sad

6.Oamenii spun ca iubirea e magie.dar magia e doar iluzie sad

7.A fost.s`a intamplat.si.daca vrei sa faci ceva pentru. noi.da timpu` inapoi sad

8.Si nu stii cat ma chinui.ma chinui dar nu pot.la suferinta mea chiar nu exista antidot straight face

9.Uita cuvintele rele si adu`ti aminte de fapte.n`am nevoie de tine.am nevoie de NOI! sad

10.Ma simt prost straight face.cand te vad imi aduc aminte dar fara rost.

11.Si daca as putea avea o singura dorinta.te-as avea langa mine sad

12.Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am regretat.mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat winking

13.Inca lupt...stii ca nu am cum sa ma supun.ink sper.speranta moare ultima oriqm happy

14.Apare o intrebare.pe cine o sa doara mai tare?!pe tine ca iti vei aminti de mine in fiecare zi?sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?!sad

15.Mi`e dor de tine.ma doare groaznic lipsa ta.te-am pierdut oare pentru. totdeauna?sad

16.Sa zambesc nu mai pot.urasc viata.urasc tot.te iubesc.dar imi e greu sigh

17.Mi`e dor de.nu conteaza!orgoliul meu nu se mai pateaza winking

18.E prea tarziu.deja am ales.eu am drumul meu.al tau e in celalat sens.

19.Daca ti-am gresit cu ceva.iarta`ma.daca ma urasti.uita`ma.dar daca ma iubesti.cauta`ma.

20.De ce ne indragostim,apoi nu ne mai iubim si spunem adio fara sa gandim?sad

21.Te minti usor.ti`e dor.dar ai pus orgoliul in fata sentimentelor sad

22.Il vad.nu`i mai zambesc.l`am pierdut desi il iubesc sad

Si sunt constienta ca nu iti face bine, dar orgoliul meu e mai presus de iubire!

La orgoliul meu sa nu te astepti sa te opresc!

Calca`ti pe orgoliu si raspunde`mi la intrebare: • Daca te-as calca si eu pe inima . ce zici,doare ?

Daca iti zambesc asta nu inseamna ca te iert!

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa,Scuza`ma dar copilul asta n`are timp de o relatsie serioasa

Incearca sa zambesti fato,urmeaza'mi sfatul!E cazul sa fii fericita,toate trec,o sa vina altu` !

Cand altii se bucura ca am renuntat,dau din cap, zambeste, si trec pe linia de start

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si nu imi pare rau de tot ce s-a intamplat stii bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine !

Accepta`te pe tine fara masca,Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca,Fiecare trebuie sa invetze sa zambeasca!

O sa reusesc,voi avea tot ce'mi doresc,Nu conteaza pretul pe care tre' sa'l platesc,Cu sustinere,sau fara sustinere,Pe mine o sa ma gasesti dupa linia de sosire
Ei cred ca pot sa ma vada plangand,dar eu stiu sa rad cand imi vine sa plang.

Si nu-mi cere explicatii ca oricum n-ai intelege Sunt momente peste care trec si le neg Si de ce tot nu pot sterge prezentul dar incerc Sa uit ganduri,inghit in sec vorbele spuse din orgoliu
Ambitia te ajuta, Dar orgoliul te distruge Inima ti-o frange Durerea tot vei duce,dar pentru asta e prietenia>

Nu te SuPaRA baiatu meu.nui nik de kpu taw.Nu vezi cat ai dekzut.Umbli cu ‘FeTe’ kre se f*t.M’ai lasat p mine pentru ea.N’am sa te iert in viata mea.winking
Mai e putiN ,mai e un pic .Pana la maRele nimic .Mai e o cliPa sau un ceaS .Din tot ce-a foSt si-a mai ramas
O arzi nemotivat.de ***. Esti timp pierdut.capitol sters Eu am plecat
Realitatea bate si platoul de filmare…Viata e frumoasa fara efecte spleciale.Trecand peste toate cu lacrimi pe obraz.Tu traiesti doar in amintirile ce mi-au ramas.

Lasa`ma cu textele.ca iti pasa sau conteaza.lasa`ma cu lumea kre nu ma agreaza.aproape tot ce mi-am dorit am obtinut.si daca nu a fost asa.a fost pentru. ca n`am vrut!

Viata-i scurta merita sa o traiesti. confrunta toate greutatile ce le intalnesti.e foarte important. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi

Minti ieftin si prost.iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.
Minti ieftin si prost.iti stiu replicile pe de rost.am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele ascunse in minte.

Bineinteles ca nu`i clar.oricum te iubessssc ;x. Ador sa am imaginea ta in minte...Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x

Nu`mi lipseste nimic in viata asta, deci nu mai cedez pentru nimeni.Nu las de la mine decat atunci cand stiu ca o sa`mi fie mie bine. !

De obicei nu crezi decat cand vezi cu ochii tai daca se poate . ca visele devin realitate !
Ea n-are nume, calca discreta peste scuze, cu un secret pe umeri, si unu-ntins pe buze
Sunt o fata normala.sunt ceilalti care ma fac sa ma simt speciala.
Zambeste.Simte.Iubeste.Viseaza.Crede.Spera.Risca.Traieste.Atinge.Conteaza
Lumea e o scena. Viata e un act. Ai venit. ai vazut. ai plecat
Sa iert?tot timpul .sa uit?niciodata winking
Las in spate amintiri ce dor,n-am nevoie de aripi sa zbor!
Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceput
Ce-ai patit papusa de te uiti urat la mine?Ai ceva cu mine. sau e doar teama de sine ca sunt mai buna ca tine ?

Nimic din ce`am facut n`am regretat.am uitat de toti care m`au uitat
Mi`e dOr de simplele , banalitati pe care le faceai , mi`e dor de simplu` te iubesc , pe care mi`l spuneai
Un singur lucru bun am invatat de la tine.sa-i dau dracu` pe toti daca mie imi e bine.
Ne este frica sa nu pierdem Pe cine avem mai dragi Si cate'o data'n viata E mai bine sa si taci
Si cu toate ca am pus punct, spunand ca s`a terminat,Sufletul ii va sopti in gand: "nu am uitat"

Credeam ca am uitat de toate`.Da` nu se poate`.Astea's vise colorate`!

"Nu exista cai gresite,doar drumuri alese prost,nu exista "nu pot",doar"nu vad nici-un rost",nu exista bun simt,doar buna purtare,nu exista dragoste, doar senzatie de atasare

Prin zambetele tale am invatat sa zambesc si prin lacrimile tale am invatat sa iubesc.Acum cuvintele tac. Stii ca mi-ai cerut prea mult. cum as putea sa uit prima atingere.primul sarut
.Dar nu stii ca vreau macar o zi pana la apus .Sa regasim impreuna amintiri care s-au dus
orice ai face de tine nu poti fugi, e ca si cum te-ai privi in oglinda si te-ai minti. oriunde ai fi traieste clipa. nu sta. Ca e pacat sa pleci si sa nu lasi ceva in urma ta
ai ridicat din prima cu tupeu cortina ce acoperea teatrul viselor din sufletul meu. suntem actori noi doi, jucam un rol ciudat cu scene pe care nu le-am mai repetat
Las totul in urma si mai trag un fum , ma bucur ca stii, ca sunt fericita acum ! =p~

Vreau ca atuNci câNd te gandeşTi la miNe.să spui:"uiTe fata aSta chiar a ţiNut la miNe !
Stiu un loc in care pot sa visez, Oricat mi-ar fii de greu!"
o sa plec oftand , spunand ca-mi pare rau ca nu pot sa fac parte din visul tau.

ce e al meu e doar al meu.si nimeni sa nu iubeasca ce iubesc eu;x

Nu îmi pasă de trecut.Eu vreau din ce în ce mai mult
tOt ce cOnteaza este efectuL.

A fost acel moment special.cand tu erai printzul si eu printzesa aceluiasi bal :X

Formeaza numarul meu de cate ori vrei sa vorbim Cheama`ma si o sa vin.;x
Nu mai sunt fetitsa pe care o stiai.acum imi aprind o tsigara cand te vad cu ea winking
Pentru tot ce ai facut sau n`ai facut.o sa`mi platesti winking
Copilaroasa ?! Da. Pentru ca asa vreau . Matura ?! Cand vreau. Ignoranta ?! Cand nu vreau sa vorbesc cu tine . Prietenii mei ?! Cele mai tari persoane :X
Vreau sa stii ca de azi devin indiferenta.devin mult mai rea.devin fata perfecta :X
Nu vreau sa`ti mai zic.poate.vreau sa trec direct la fapte smug
Si imi spui ca ai tupeu?! iubireeee` u ai tupeu doar daca vreau eu :X
Ma amuza baietzeii care se vaita ca au suferit din dragoste.si ca nenorocita dracului ce a indraznit sa le faca.v-a ranit orgoliul ma` nu sentimentele! laughing
Nici n`ai idee cat de greu am depasit acel moment.sad
Odata ce ai insemnat totu` pentru mine.acum esti doar o parte din trecut
Stiu ca nu te mai am.si nu imi pare bine.dar mai bine ma impac cu iddea decat cu tine winking
Pagini rupte din trecut.o noua poveste.o noua zi.un nou inceput
Mi se pare corect.e o munca sa ma mentin frumoasa
Maine vine iar.visele apar.si dispar straight face
O sa incep o viata noua .fara regrete .fara sentimente.fara afectiune.nu o sa mai pun suflet in nimic.si nu o sa ma mai atasez de nimeni.nu voi mai iubi.doar voi rani !
E greu sa uiti sarutul ce ink il doresti e greu sa uiti un nume cand ink il rostesti :[
Daca nu vreau sa te vad ,de ce desenez chipul tau p fiecare colt de foaie?daca nu-mi pasa de tine,at de ce mi-e teama ca indiferentza mea te doare?Daca nu astept nimic de la tine,at de ce scriu mereu numele tau dupa prenumele meu?
Stiu ca toate vin si trec la timpul lor,Si trebuie sa trec prin toate,Chiar daca e greu sau usor,Si mai stiu ca timpul le rezolva la rand pe toate,Ca mult as vrea sa te uit dar cred ca nu se poate sad
MultSumeSc Lui Dumnezeu pentru. fieCare m0ment`n care am ras sau am plans,mi`e indiferent.C0nstient ca fieCare h0p .e 0 incercare Si fieCare reusita un raSpuns la 0 intrebare!
Zile trec.zile vin.i-ar timpu ma omora.plecarea ta stupida a inceput sa doara.;x
Toti spun ca dragostea sta ascunsa in fiecare coltz.am impresia ca eu merg in cerc
Am incercat sa te uit sa imi spun ca n-are rost .Sa pasesc pe drumul meu, gata sa renunt la tot .Ceva ma tine-n loc, din minte sa te scot .Iar ca daca am sa plec, niciodata nu o sa ma-ntorc
Am un zambet pervers cand privesc in jos pe geam.

As vrea sa pot sa gasesc la suflet antidot, dar nimeni nu intelege, impotriva vietii nu exista lege, asa am invatat ca viata este grea .
.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand?

.Ştii ;>. ;x Dorinţele sunt pe gratis . >;] Eu Nu ! ;x
Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! .happy"

5Si daca sunt O cOpila, ce? Si daca ma enervez repede, ce? Si daca vorbeSc mult si prOst ce? Si daca te iubeSc, ce? Oricum tu nu vei intSelege oh go on
.Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!
.O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi
8daca rOlul asta mi-a fost dat in acest jOc, O sa`l jOc.totul e scris, nu depinde de nOrOc ! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei ?! asa`mi traiesc eu viata !
.Azi te vreau mai mult ca ieri,da! şi mi-ar plăcea sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta.si dacă as putea sa dau timpu inapoi. as vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi!
.Si noi stim c-a trecut mult timp . va trece inca pe-atât presimt ...Dar nu-i nimic...oh go on.
v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu v-aTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` ...PenTruu` cA o0` faceti bine`
.Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere!
Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.
.Nu E NeVoie Sa Ma pLaca ToaTa Lumea.La FeL Cum Nici Eu` Nu`i Plac Pe tOtsi !
.Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!
cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac.cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc.cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata
.Pentru ca nu sunt altceva decat un copil ciudat laughing
''Traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.O lume virtuala plina de culoare!

| DeeaLove4 a răspuns:

…->…[•] Ratezi cei bun, itsi spun … FanteziiLe taLe se prefac in scrum acum … E ca un jOc … Pana La finaL … O sa cedezi ! [•]
…->… [*] pOaTe ca intOtdeauNa am fOsT prea Buna … Dar acum imi permiT sa Te fuT direcT in GuRa ! [*]
…->…Dau rime coerente…Te ard la sentimente…Tsi se pare un miraj…Fac ce fac si te scot din peisaj:d
…->…◦° o pOza cu un gOlan ~ asTa e ToT ce am •• °◦▪
...->...":X Uitate la ea :X e bestiala cu aceasta fata nici barby nu se compara"
…->…★ o vOrba de pe sTraDa O sTiu ToTi ai mei … " ceLe mai muLte TarFe nu~s FeMei " ★
…->…eu pOt sa am o Lume inTreaGa la degeTu` miC … daR Tie curvO un aLT deGeT iTi dediC [ __|__ ] •
Ce cRezi u deSpre miNe e dOar o coNcluZie...nu mA cunoSti si aSta duCe La iluZie
Daca nu esjti de la Orasj, eSjti de la tSaraa ;-& . Iei primul tren care te laSaa in garaa ;-" . ApOi iei un taxi pana la mall . Bei dOua sucuri sji ai pOrtOfelu` gOl ;-@
Nu` te` ingrijOra` din cauza` oamenilOr` din trecutul` tau` . Exista` un mOtiv` pTr` caRe` nu au reushiT` in viiTOrul` taw` !
|| v-am treZit atenTziia` . sau inCa` nu vaTzi veniT in fire` . .` cOntinuatZi` sa Fitzi Fraierii` .PenTruu` cA o0` faceti bine` . =x
Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!
"Sh Va Plange Neincetat,dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`I Durerea O Stea,O Mangaie cU Raza Sa!:… [xOxO] – – – Am trecuT pesTe Tine! Nu`tsi pune semne de inTrebare! Nu ma uiT inapOi, chiar daca pe amandOi ne dOare! {} – – – [xOxO]
Te iubesc foarte mult si poate o sa razi de mine, ai plecat de un minut si deja mi-e dor de tine!
Inca am frisoane cand imi amintesc cum imi zicea azi sa raman,maine sa`mi vad de drum!
"Dåk ´åi nevøie Știi că sůnt ´ åici :* Strigă-mă´și vin Nů´tsi fåce griji ´ !"
? || MäDü` nU uiTa . sh iarTa greU ... SenTimenTeLe nu Se sterG rapiD din SufletuL meu! ? =x ?"
vreau s planG pentru`. n0i sa imi cer iertare` `.in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are. `.:-xx!
"Chiar dacă am f0st 0 pr0astă şi nici0 scuză nu.şi mai are r0stul.Acum , t0tuşi , după atâta timp .incă mi.e d0r !"
cRezi ca mã faCi gel0aSã cu tâRfa taa?
Nu bãiaTulee!
Chiar nu`mi paSã d Ea.
asTa esTe ca sã vaDã "prieTena taa"
cã t0t ew sunT viaTsa taa.

poate ca e vrajitoare`
de-o iubestila disperaree`
poate ca te-a fermecat`
ca estiasa de disperat`
vReaw’ sã afLe cã`L iubEsc
mDa’ n`am curaJ sã`I v0rbeSc
cã ew’ sunT un pik’ timiDã.
şh’ sã`I sPun mi`E tarE fRik’:-s

nu mă cunoşti.spui că sunt fiţoasă.te privesc atent şi.ţi spun: chiar crezi că.mi pasă?"

Nu sunt perfectă.Dar dc m.aş schimba.Dacă el mă iubeşte aşaaaaa:-x

7no0pti ai fo0st a mea/Sa te pipai as mai vrea/Sa`ti ating curu bo0mbat/Si pe umar sa te bat/Si sa`ti
rasucesc bretonu/Pe deget cu uscato0ru!/Si sa ne pupam sub apa/Sa`ti arat lumea cealalta
E prea mult de po0vestit si Nu mai avem timp...Ne luam inima`n dinti si pro0fitam la MacSim.
Imi place vrajeala ta,dar nu intelege gresit!Daca ti-am zambit odata NU inseamna ca m`ai
vrajit!
E prea muLt d`p0vestit şi.
Numai avem timP.
Ne luãm inima`n dinţi şi.
pr0fitãm la maCsim’!
Sunt nişte secrete...do0ar între FETE
Une0ri staw’ sh’ mã gadEsc
Do0amnE`
nu stiu cum sã`I mulTzumEsc.
Qm.
Sã`I mulTzumEsc penTru to0t cE a fãcuT
mi-a daT curaJ sã dEvin cnE acum sunT.`
M`a înTãriT:
"FaTãã mErgI înainTee`

0 sã ai parTe sh’ dE fapTe nu d0ar dE cuvinTe
0ricE ar fi v0i fi aiCi meRew’
şTii bine te p0ţi baZã în spriJinuL mEw"!
mi-ai daT d0amnE cEva
mai frum0s nu sE puTea
mi-ai daT spEranTza sã trãiEsc
Si`0 trãiEsc pRin Ea

mi-a f0st alãTuri ziLe bunE sh’ n0pţi gReLe
CânD plânGeam din deSpãrţiRi saw’ bârFe reLe!

Nu te sPeria`
Dak’ sunT faTãã rEaa`
Era sh’ timPu’ ca sã sPun sh’ ew cEva
şTiu ca’ nu`ţi vinE sã crEzi
Cã nu te mai d0rEsc
Saw sã`ţi mai ş0ptEsc cuvinTe dulCi.
Qm ar fi "te iuBesc"
Nu mã mai 0b0sEsc!

în minTea lui eşTi numai tuu’=p~
nu şTie ce sã faCãã.
Îi eşti draGãã’.
Da’ când te vede.
Preferã sã tacã!

Şi eşTi c0nşTienT cã nu`mi facE bine`.
Da’ 0rg0Liu tãw’.
E mai pResus dE "iuBiree"

ai nev0iee de o0 faTãã cu fLer`.
kre sã`ţi dEa un pik de character`!
Puţinã saRee şi puţin piper`.
asTa e to0t ce vreau sã îţi ofer`!

şTiu îţi pLace sã fi direct`
şi eşTy obişnuit sã ai success!
şTii ţi se pare uş0r`
sã ai un paS în faţa tutur0r!
Nu te enerVa bãiaTu’ mew’.
K nu’i nimic’ de caPu’ tâw’.
Nu vEzi câT ai dEcãzuT?
umbLii cu târFe kre se f*T.
mai lãsaT p mnE.pentru Ea.
n`0 sã te ierT în viaţaa mEa!
De azi şi înt0otdeauna prieTene v0m fi.
La grew sh’ la bine`.
Merew’ lânGã tnE`.
0ricE s`ar întâmpLa`.
Q reLe şi bunE`.
bunE şi reLe`.
aşa`S prietenii`!
fiEcare vârsTã arE disTracţiaa ei de`0o cLipãã!
Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´ .
Prietenii pe care`i am aqum p lnga mine M`ajuta,ma indruma s fac doar lucruri bune Nu i`ash lasa,nu i`ash schimba pentru nimic [Sa schimbe prietenii pentru unii e un tic]

.• `•. ` Si n am sa uit. Cu ea am fost mereu si mi-a fost aproape cand dadeam de greu ! .• `•

.• `•. Nu sunt perfecta, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa? .• `•

.Chiar crezi ca ma afecteaza!?`Zambesccc.c din n0u`. asta`i t0t ce c0nteaszaa`.

Cu indiferenta ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ti convine dar incet, incet, calc pe urmele tale. Si abia acum vezi si tu că indiferenta doare.

Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;* ´

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.Ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.E un cosmar.In mintea mea altă lume`mi creez.Viata merge inainte dar continui sa visez

Hai nu pune botu`, esti copil? Daca ti-am zis c`o sa vin, o sa vin. ;;

Ma amuza baieteii care se vaita ca au suferit din dragoste ,Si ca nenorocita dracului ce a îndraznit sa le faca.V-a ranit orgoliul, baaah, nu sentimentele!"""

Baieti ca tine gasesc peste tot , poti sa pleci ... Ma doare`n cot , hai bye`bye ... Ramai cu bine . Vezi ca intreaba curvele de tine

"Si nu-mi spune "soro" daca nu esti fica lu`mama.Sunt putini cei care ma cunosc.ma stiu o gramada.Unii stiu de ce-s in stare,restul nu vor sa creada!""

as ierta-o dar poate gresesc as suna-o dar nu indraznesc ...vorbele spuse la cearta m-au ranit ink odata

""Am sa trec si peste asta Ce va fi, va fi Am sa strig iar 'Asta-i viata' E si maine o zi

Sentimentele au cazut acum peste trupul meu:X.Mai ales cand am simtit din plin sarutul tau :*. In brate sa te strang

Te Iubea Fraiere ! Chiar Te’a Iubit Candva ;x Priveste’o Dar Stai Departe , Acum Nu Te Mai Vrea !E Mult Prea Tarziu Pentru Regrete ,TOt Ce’si dOreste e Sa pOata Sa Te Uite

Chiar daca uneori greseste Si nu crede in Tine.Ea te iubeste Prostule! si Tine la Tine!

"Fa`ma nebuna.spune`mi ca visez prea mult.dar nu`mi spune ca n.am pentru ce sa lupt

Traiesc intr-o lume de vis . unde totul e permis!:-x

Instantaneu' prin portofel poza mea ai cautat'o . Dar ai uitat ca din lipsa de spatiu candva ai aruncat'o.

.Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu ! Visele` se spulbura aproape instantaneu`! happy

Spune`i -STOP- cand te streseaza . Explica`i ca exagereaza . nu`ntzelege? abereaza? Spune`i -PA- si se calmeaza

PahareLe sus shamPania sa Curgha :X RespecT penTru FeteLe Care Iau FaquT Pe Fraieri Sa PlanGa

Spui K`i pushToaik si nu`tSi plaje aJa .dar Aja cum e ea. ti-a furat inima?;>

ImpReSii dE daMA cNd loMEA ma AclAma . Tu vRei Un fiLm ERoTIKk.hee hee Dar o Sa IaSa o DRaMA!happy

diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul.sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani...

Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ` . ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. ! [love struck]

•Sunt lucruri pe care ar trebui sa le invete fiecare persoana: `Sa iubesti. `Sa razi. `Sa razi din nou. `Sa asculti sh sa inveti. `Sa spui "te rog" si "multumesc". `Sa ai opinii. `Sa le respecti pe ale celorlalti. `Sa fii sincer. `Sa fii prieten. `Sa fii tu insuti.•

Itsi place chiar daca` nuu`tsi gasesti unele cuvinte . Itsi place cum itsi spun asa, s` fi cuminte!

nu voi mai privi in trecut indiferent de cat ma doare.de acum in colo ii calc pe toti in picioare,in fata mea nu vor mai avea valoare,decat cateva persoane.

Daca nu ejti tu .ti-am spus mereu , va fi ALTU`! Inainte sa fi tu . ghici ce ? A fost ALTU` !

revino-ti in fire!E-o linie extrem de subtire intre indiferenta si nesimtire

PoTSi doaR Sa zambestifrumoS Shi`i intorci minTSile pe doS.acum Se procedeaZa mai perverS.zambestielegant ca o Barbie Shi estipe intereS.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat.

Vreau ceva doar pentru mine, ca stiu cum sa-mi mearga bine, daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia

Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Ma vrei inapoi? Eu nu, iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang. Am mai crescut

Am ales sa traiesc discret in fata ta.Nu ai nevoie sa sti ce se intampla cu viata mea.

Poate ca m`am schimbat.Poate m`am saturat.Poate nu vreau sa aud.Poate ca imi e de ajuns.Poate ce a fost s`a dus.

Atunci cand vei vrea sa o incanti cu vorbe frumoase,sa`ti aduci aminte ca ea nu mai crede in povesti.

Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost ,dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost !

Degeaba te holbezi la mine ca nu-mi pasa de tine.

mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea...Si`si zicea`.:Fratee`. nu pot trai fara ea`.

El n-a uitat-o caci nu poate,dar e in zadar orice acum,el o viseaza-n orice noapte.

Mereu vei cauta la ea.Tot ce adorai la mine cândva.

Si intr-o zi vei cauta privirea mea in fiecare "ea" din viata ta.

Din dorinta de a fi destul de buna pentru tine,am devenit mult prea buna pentru tine.

Mereu imi ceri sa am rabdare.Stii ce scumpule? Ramai cu fanele tale!

Si UnEoRi vReAU sA Te uiT ...DoAR Ca aTuNcI cAnD mA UiT La tInE ...InCeP sA UiT pE LoC fApTuL Ca TrEbUiE sA uIt dE tINe.

Degeaba imi spui ca ma iubesti cand tu nu imi dovedesti.Asa ca mai bine taci din gura si gaseste alta minciuna.

Te va privi de sus.caci pentru ea esti DUS,de-acum o vei visa. Dar nu o vei avea.

Ai pierdut ce avea'i mai de pret , ai pierdut iubirea mea si odata ca ea si increderea! .Oricum se intoarcee roata baiatu meu ai sa suferi cum am suferit si eu.

Iti amintesti?-iti placea sa ma vezi razand.Eu tot cu zambetu`am ramas tu tot cu mine`n gand.

Crezi ca ma faci geloasa?Nea`h nu imi pasa, ramai cu nasoala ta.Te pupa amica ta`.

O sa iti aduci aminte de 1000 de ori ca ai avut odata o papusa.

Sper ca este ceea ce cauti

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma-ntelegi, sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi se rupe de ce spui, ce faci in orice fel, spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

Nu mai te gandi la el ,ca -ti pierzi timpul! Orice usa inchisa inseamna Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta…

Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni, dar in fine. sunt ca si Smiley, oficial imi merge bine .

O fata buna poate sa devina repede rea asa ca date`n sange sh nu te mai baga atat in viatsa mea >:p

Nenorocita la propriu,nebuna la figurat, irascibila cateodata, ironica de placere, ipocrita de la mama natura, perversa de cand ma stiu.

Zambeste iar si priveste putin . Orice pahar jumate gol mereu e si jumate plin

Spune`i -STOP- cand te streseaza . Explica`i ca exagereaza . nu`ntzelege? abereaza? Spune`i -PA- si se calmeaza

Dar stii ca ea poate s`aduca o schimbare:X pe drumu vietzii tale:X sa`tzi mai spele inima:X Ea.Nu`i ca restu.Ea`i Pur si simpLu Ea:X

Vorbeste mult , e stresanta , e zbuciumata , râde întruna si fara motiv,dar prin felul ei de a fi te face s.o adori ...

C ' te uiti mah asa ? Obisnuiestte-te ca d aCum nu mai sntt` a Ta !

XHTML: Poti folosi aceste etichete:

Ploua...

Da` stiu c`au fost prea multe ploi

Shi ne-am promis ca daca unu` cade, cadem amandoi

Pre multe ploi, chiar n`am vrut sa mangai alt chip

Da` cu amintirea ta`n piept, nu pot fi fericit. .

Hai zambeste, vreau sa te vad fericit Vreau sa stiu ca esti constient Dc nu ai ascultat tu? acum nu? mai pot face nimic pentru tine iar prieteni tai unde sunt acum?

stiu ca este greu sa mai rekpeti increderea in cineva dupa ce ai fost ferit probabil dar ai multe sperante de a fii iubit ca adevarat intr-o zi

Spui cuvinte fara rost

Si nu le inteleg

Spui doar vorbe fara sens

Si nu stiu ce sa cred

In iubire nu sunt legi

E mai simplu decat crezi

Te prefaci ca nu intelegi

Si te faci ca nu ma vezi

sa stii nu mai imi pasa ca pleci astazi d acasaa ai mai plect d atatea ori sh t.ai intors din zori in zori.

. de astazi tine minte . nu mai sunt cuminte . tu mi.ai intors viata pe dos

Nu UiTa Ca Tu SaRuTzI GuRa MeA Nu GURa LuMiI~ [

Cand o vei imbratisa te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea., stai linistit nu ma ranesti... Chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI !

E un fel de antrenamet Mi se apre evident Nu te grabi (ahh)... Misca-te incet [ ]

cat esti de iubit

OaMenIi Se DiStiNG Prin ceEA Ce aRaTa Si se deoSebesc PRin CeEA cE AskUnD

o privire nu este decat o ratacire venita pe moment, neinspirat, si zugravita-n minte ca sa doara intentionat

Cand zambesti imediat ma pierd de tot...dar nui nimic,lasaa...ma doare'n kothh.

Nu e nevoie sa ma placa toata lumea. la fel cum nici eu nu plac pe toata lumea !

Un zâmbet nu costä nimic , dar ofera multe.

E atat d dulce cand o strangi la piept E asa frumoasa cand tu ii zambesti Atat de fericita cand ii spui ca o iubesti

Da, iubitu'. stii bine ca eu iti pot indeplini toate dorintele.

Apoi a venit ea si te'a iubit cu ochii ei frumosi de fata rea...

Cand sunt buna...sunt prea buna!Cand sunt scorpie sunt PERFECTA!

Vreau imperfectiunea.Vr sa t incrunti cnd nu te bag in seama.Vr sa t superi, s ma certi si s ma ierti. Vr s spun prostii si s ma saruti zambind.

invizibil dar nu´i pierd urma .Pe el il pastrez intotdeauna . [

se comporta natural si copilareste d asta`lumea o iubeste

Sunt confuza.Nu mai stiu cum e bine.Nu mai vreau sa stiu cum e bine.Nu vreau sa inteleg de ce e bine.Cand a fost bine defapt?

Cine te'a facut sa visezi cand nici macar nu dormeai? Vroiam sa zic ca EU.in caz ca nu stiai

A inceput sa zambeasca mai des. Iar ei intorc capul plini de interes. Ce a fost sau nu in trecut. Acum ea a uitat de mult...

Ti'ai placut viata...Ti'ai facut viata.da ai pierdut persoana care te iubea si tragea cu tine...in schimb ai castigat multe tarfe

Te'ai intrebat vreodata cate ai putea sa pierzi.Daca ma dai la o parte si nu ai sa ma mai vezi ?

am treqt prin viata ta , uita`ma de vei putea !

Este o brusca bucurie inexplicabila si o durere de nesuportat:-J . Nebunia Ps m'a prins iar )

Intr`o lume mica si murdara asa cum o stii!

Esti riscul pe care mi'l asum [ ].

M-am schimbat si pot visa acum...Nu mai vreau sa cer...Voi obtzine oricum.;x

Mi`e dor de tine uneori...iar dorul asta de uneori se intinde pe zile intregi...

N-a trebuit nici macar sa te caut.Pur si simplu te-am gasit A fost asa de simplu inkt pare complicat ca mi-a iesit.

In mine se mai vorbeste si azi despre tine.[

Ma sufoc. Deschid larg ferestrele. Aerul de afara da buzna in camera si’mi mangaie fruntea, dar nu izbuteste sa’mi racoreasca sufletul incendiat

Zambetul meu ca de copil [nu] se razbuna .

Inima demult iti apartine tie, tu ai transformat drama noastra-n comedie.

bucurie tristete minciuna adevar un strigat un murmur o taina si atat

I`ash spune lucruri si secrete pe care nimeni nu le-ar mai stii.

Iubeshte iubirea ce o ai zi de zi.

Cateodata.unele lucruri mai bine raman nespuse. doar te iubesc :X

Pastrez clipele in care ma faci sa zambesc...Si zambesc pentru ca sunt cu tine.

Telefonul vibreaza.un mesaj de la el ` Un mesaj de "noapte buna pui,sa fii cumintsel"

Ai grija de zambetul meu ...

Urasc atunci cand trebuie sa te las sa pleci ...

Eu mereu am ceva de comentat si el stie cel mai bine ))))

Vino sa ne aruncam in capcana cu vise

.Terapie Ku Balonashe:X

Zâmbetul este fericirea care se afla chiar sub nasul tau.:X::X

Nu incerca sa-i minti ca EA e doar o oarecare, Ca ei stiu ca amintirea ei inca te doare !

cand nu stie ce simte.greseshte.si minte.da`i dragostea ta! atunci are cea mai mare nevoie de ea

. ai privit`o in ochi ultima oara .te ruga sa nu o uitsi.

Stiu sa zambesc timid sa vrei sa ma mai vezi o data :X

Am crezut in ochi sinceri si,da,m`am ars.Am vazut in oameni ce nu vroiam sa vad vreodataIubirea si ura cum lovesc ambele deodata!

Imi mai zboara pe la urechi un "Buna. Stii, ne'ar sta bine impreuna". Dar eu ma pierd din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna.

Eram in stare. intr-n zambet sa gasesc raspuns la orice intrebare .

^_^In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea sperantza… sg’ul meu motiv care ma mai tine la suprafata…^_^ :X

O `PrIeTeNa` este cea care te cunoaste asa cum esti.intelege ce ai fost...accepta ce ai devenit...si te ajuta sa cresti in continuare ! ¦ Te iubesc

locuiesc pe tarâmul inghetzat.tarâmul copiilor fericiti si idioti.

Desi cateodata simti ca porti lumea pe umeri

Intrebandu-te mereu de ce esti singur si suferi

Desi uneori te simti sufocat de griji

Si solitar in universul tau n-ai cum sa le strigi,

Nu uita ! Pentru tine sunt aici

Toti prietenii tai la greu uniti si puternici

Pregatiti sa-ti sara-n ajutor de fiecare data

Cand iti spui dezamagit "N-am pe umarul cui sa plang!"

Important e sa-i gasesti,

S-ar putea sa ii privesti

Tine minte ca printre ei ne aflam si noi

Probleme voastre sau ale noastre se vor imparti la doi

Vom fi langa voi cand va va apasa vreun gand

Chiar si-atunci cand ne vor prinde diminetile razand

Printre sticlele de bere si vin...

Incercand sa uitam de problemele ce vin

De femei, de bani, de dragoste, de ura de ranchiuna,

De prostie, de minciuna, de furie si de tipul de furtuna,

De cateva certuri ce le-avem pe luna

Oricum noi ramanem impreuna !o alta fereastra deschisa!

Spui cuvinte fara rost

Si nu le inteleg

Spui doar vorbe fara sens

Si nu stiu ce sa cred

In iubire nu sunt legi

E mai simplu decat crezi

Te prefaci ca nu intelegi

Si te faci ca nu ma vezi

sa stii nu mai imi pasa ca pleci astazi d acasaa ai mai plect d atatea ori sh t.ai intors

. de astazi tine minte . nu mai sunt cuminte . tu mi.ai intors viata pe dos

Nu UiTa Ca Tu SaRuTzI GuRa MeA Nu GURa LuMiI~ [

Cand o vei imbratisa te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea., stai linistit nu ma ranesti... Chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI !

E un fel de antrenamet Mi se apre evident Nu te grabi (ahh)... Misca-te incet [

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta...daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie falsa duce la durere nesfarsita,asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

o prietenie incepe cu un zambet,traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevarat, este acela ce-?i întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Cand iti vine sa plangi,adu-ti aminte de clipele in care zambeai;.cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait;.cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca;.iubeste-ti viata si mai ales prietenii;.E cel mai de pret lucru.Este luna internationala a prieteniei;...Trimite acest mesaj tuturor celor pe care ii considerii prieteni;daca nu primesti acest mesajul inapoi probabil ca nu imi esti prieten/a.Daca nu il dai mai departe nu se va intampla nimic.Totusi daca o vei face, CINEVA AR PUTEA SA ZAMBEASCA!

cand te gandesti ca i multi prietenii .intro clipa dispar totzi rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false sh dupaia toti isi bat joc de tine .daca vi sa intamplat ignoratiii pe totiii .uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

caut dar nu stiu ce,vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine,un cuv magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata

Intr-o zi iubirea s-a intalnit cu prietenia.iubirea o intreaba pe prietenie: daca eu exist,tu ce rost mai ai?::prietenia raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima

Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost

Prieteni adevarat? ha...Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramii acelasi!

Ma inec in lacrimi si mor de durere! si nimeni nu-mi vine in ajutor! Concluzie: Prietenii nu exista!

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! ie-ti teama de prieteni!

Sterg din telefon numarul iubitului si celei mai bune prietene! Va doresc fericire, dar deja fara mine sad

TE mindresti ca ai in lista sute de prieteni? ha...Eu sunt mindra ca am doi, dar adevarati!

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

Ma sustin mereu si de cea mai mica urma de speranta.Doborata de voi? Niciodata

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos , prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos …

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum , aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus…

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa , dar a doua zi te ajuta sa faci curat , prietenul fals se distreaza , rupe tot si apoi pleaca fericit , nu te ajuta cu nimic …

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? " , prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva…

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei , prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.,.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe , cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis…

? . `Ca o pata pe camasha, totul se scurge.Aazi e dragoste cu pasiune, maine fuge. nimic nu tzine o vesnicie.Astazi, un suflet plin de fericire, maine plange .

? El a fost d vina ca de fiecare data.Inceteaza fata sa te mai crezi vinovata.Ti.a promis...stiu!Te.a mintit.stiu!El o sa regrete cand e prea tarziu!

? Flori uscate`ntr`un buchet . le privesc si te astept, intoarce`te la mine . Nu`mai eu si linistea suntem in camera mea . imi e atat de greu fara tine

? Amintirea ta e inca prezenta. Ca o ploaie de vara rupe totul in sufletul meu,dar incetisor.Ma arde si ma uda in acelasi timp . !

? O toamna ne-a legat . O iarna ne desparte . cu toate intr-un timp pana nu se mai poate . Ai fost odata tot . lumina pentru mine! Voi incerca sa las , sa vina de la sine !

? Stiu ca am gresit dar promit ca nu mai fac :* Uneori. ma port prosteste de parca as avea in mine un drac Dar tu nu stii sa te superi pe mine > < desi e foarte usor sa o faci Fiindca sunt experta in tampenii pot umple pe oricine de draci

? Am crezut in tine . am crezut in Noi . Si-am crezut ca langa Tine sunt invingaTor ! Am crezuT in vise . Am crezuT in sanse Dar toT ce mi-am facut sunT . iLuzii faLse`

? mmDa . Si iti aduci aminte cand iti spuneam . cuvintele alea pe care le rosteam . ?! Iti aduci aminte cand stateam . Pe banca aia, noi doi eram . Nu cred. pentru ca totul ai uitat. si cuvinte dureroase ai spus . !

? hai spune-mi, de ce nu mai dormi serile? ...de ce ai putere sa-ti indeplinesti visele? ...sunt multe intrebari la care nu ai gasit un raspuns, de cand ea in inima ti-a patruns !

? Zilele trec incet alteori prea repede prietenii pot sa te ajute dar si sa te lepede . !

? Banul tine stomacul satul ai buzunarul full da` atata timp cat n-ai cu cine sa imparti e totul nul . !

? ii curg Lacrimi pe Obraji `. Vrei sa Le stergi.dar n`ai curaj ! Nu e dOar o aparenTza ! E un gesT de indiferenTza ! :*

? imi amintesc, SMS-uri sterse, numere ascunse,oricum am mult prea multe surse, mult prea multe spuse, multe intrebari puse tie, putine cu raspuns din partea ta, dar fie, las de la mine !:*

? Adu'ti aminte, intotdeauna ai fost artist la cuvinte si le strang sa ti le'ntorc, fara sa intorc tot ce a fost caci m'am intors de 2 ori si am inteles ca n'are rost . !

? Acum pare pustiu si as vrea sa stiu ca tii la mine, sentimentul e inca viu si se mentine si in mine

? am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut .

? oRice` ai face . tOth` n`ai putEa uita` de EA ! .Ea e` antidOtuL` tauu` ... Ea e` cea caRe` a avuTh` meReu` gRija de sufLetu` tau` !

? ?P¡§?

* Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori!Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu , iti place ca e cuminte...Tu nu prea o minti pe ea...Dar ea mereu te minte ! *

* Nu stiu ce se intampla , sunt departe de realitate!Cand nu esti cu mine ...O zis pare o eternitate ! *

* I`m not the girl you knewed along time ago ,maybe you didn`t observe that from a while i grow up... ! :Xx *

* You are too proud to stop her , thinking that she will come back. ! *

* Au fost zile si nopti ,Au fost tigari si sticle!Au fost zambete, Si lacrimi,Si diverse tentative !:-> *

* Prea multe certuri prostesti !M-am saturat sa te crezi ceea ce nu esti ! *

* Nu mai am control ,Esti de`asupra mea ! .E ametitor.Vreau si tu sa simti asa ! *

* Cat de usor imi e sa`tszi spun TE IUBESC :X.Shi cat de greu mi-ar fi sa te parasesc... !> < *

* Azi te urasc ,Si te iubesc!Si chiar te urasc, fiindca te iubesc!;x.Si simt asHa ,din viNa ta.Aceleash`sentimente ce schImba viatsZa mea ! *

* Imi impui prea multe ,Chiar daca sunt chesTii marunte! Crezi ca ma vei schimba ?!Asta` i dOar parerea ta ! *

* Nu vreau sa renunti la ei peNtru mine.Ci sa te comPorti la fel de bine . ! *

* Mii de vOci in capu` meu imi spun :''Heyy !Incearca sa te aduni !''.Si prOmit din nOu , sa nu mai cred in prOmisiuni ! ;x *

* Tu imi spui mereu ca sunt viata ta ,Sufletul tau. Fiindca nu vreau sa te pierd, Incerc sa te cRed !;X *

* Tu esti vinovat , Pentru tOt ce s-a intamplat ! *

* Fii mai atent la ceea ce iti vOi spune! .De restu` nu ma intereseaza ,da`o`n *** de lume ! *

* Vreau sa ma faci sa ma topesc de dor...Sa ma faci sa-tZi spun meReu ca te Adorr !;x *

* Mereu cand itZi va fi rau sa te gandesti la bine !Nu uita , ca ma ai de paRtea ta pe miNe! > < *

Cand ToTul Se Darama In JuruL Meu . Aminteste-mi Sa Nu-mi Para Rau. Aminteste`ti De Ce Spun Acum . O Sa Ramanem Doar POze Intr`un Album

#Uneori lacrimile pe care le versI nu sunt de ajuns sa arati persoanei pentru care ai plans ca te-a durut cea spus,cea facut si cea zis...nu plange nimeni nu.ti merita lacrimile

#* lOve is giving sOmebOdy the pOwer tO break yOur

Cand vine vorba de el , sunt o persoana egoista:X

#.Stiu sufletul o sa doara.Pe motiv ca l-am lovit aseara.Spun ce te loveste nu te omoara.te face mai puternic.so n-o sa vin diseara.#

Cateodata viata pare asa Lipsita d culoare ... Cateodata soarele se ascunde printre Norii Grei Ji`atunci cand totu` pare Lipsit d sens,singura mea logica esti Tu !

O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera ta, totul ramâne-n urma mea! ...

de` ce mereu` aveti impresia` ca un copil nu poate` sa iubeasca ? Si copii au vise , inima , sentimente` . Zi tu de ce ? ca eu nu inteleg

haha... nici c'o sa ma mai intereseze persoaNa ta.#

Inchide ochii si respira adanc

Amintirile toate in mintea ta acum se strang

Nu-ti trebuie regrete timpul e scurt

Au fost bune si rele ce ti-au placut sau te-au durut

Speranta n-a murit si te-ai regasit ca intr-un vis

Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei

Redau doar ceea ce reflectez,iubesc doar ceea ce apreciez,daruiesc doar la cei ce ii stimez,protejez doar ceea ce mi e mai scump si ajung mereu unde imi propun…orice minut e un nou inceput...

SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` esentZa tare, aSta e | FetitzA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare`

Ignor mesajele,5 apeluri pierdute . Ma pierd pe drumuri in masini necunoscute,recunosc ca fac,trag si incerc mult prea multe .

Tu crezi ca te crezi in stare, da` esti departe . lasa

Vai, te misti fermecator . sa dea dracu . Facem un schimb de experientza sau esti cu altu`?

Iti iei masini tari, te apuci de droguri, bagi pana nu mai poti, pierzi toti banii in cazino, ajungi praf . te uita toti .

Ma pierd in vise, pasiune si sperante . si fac tot ce`mi trece prin cap, in afara de gloantze .

Traiesc in tara minunilor si toti se intreaba: ''unde?vrem si noi!'', pai asta ba nebunilor !

Multi au ce vor, da` nu`i destul, ca daca ar pica din cer atunci au tot . si nu e cool .

Stiu ca nu`ti trece prin cap ce`s in stare sa fac, m`am saturat sa te lovesc cu vorbe si ma chinui sa tac .

Da` imi plaQ momentele alea in care iei foc ca nu vreau sa`mi dezvalui sentimentele .

Daca ma gasesti vreodata am nevoie sa ai incredere .

Ce fac e pura fictiune !

Si in timp ce toti striga ca ai pus prea mult, eu zic '' mai pune ! ''

Incerc sa`mi tin gura, da` imi scapa dumele ...

In viata sunt multe cai gresite, ai grija pe care te indrepti . Daca traiesti dupa ideea ca nu suntem perfecti, atunci prietena ta cea mai buna e c*rva, tu ce astepti?

cu o seara-n urma sau certat ,

iar a ajuns acasa rupt de beat,

doua vorbe frumoase si capul plecat,

ea la iertat din nou.

Si la primit in pat!:X

Vrei internet de 555 ori mai rapid? N-AVEM ! =]]

Iti mai zboara pe la urechi un "buna,sti ne-ar sta bine impreuna'', da` tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna .

Astea le folosesc eu:*

Mama mea cand mi-a dat viata ingerii si-au luat vacanta,Dumnezeu a primit semn ca s-a nascu un fenomen

Ce te holbezi bah la hi5 meu?

Ce nu fac altiibruarie 2011 19:54 )

Sunt fetitza cu talent si fac numai ce-i corect

Super-Star de ai fi sigur te-ai mandri dar nu uita ca esti un suflet oarecare:d

| andra94e a răspuns:

Un status mai crazy si in acelasi timp funny ar fi :"dus cu pluta.revin pe conducta"laughing.".de tristete"nu merita sa plangi pentru nimeni,iar cel care merita nu te va face sa plangi",sau "petalele care cad nu se mai lipesc,inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc...", ïnvata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare"". despre prietenie ün prieten vede tristetea din ochii tai in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau"...

| Anca012 a răspuns:

Si am pierdut tot, prieteni, speranta, insa sthii... uneori viata iti mai da o sansahappy