| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am 14 ani si sunt intr-o stare foarte proasta adica simt ca nu pot sa mai am incredere in nimeni nici in cea mai buna prietena a mea. Nu mai ai nici un sentiment : ura, iubire, incredere etc. Am impresia ca toata lumea e impotriva mea. Ce credeti ca se intampla?

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nimic, pur si simplu treci printr-o alta etapa.
O sa-ti dai seama pe parcurs ca nu e nimeni in care poti avea incredere, doar in tine insuti.
Toata lumea te poate trada, si majoritatea o si fac, dupa mine, singurul in care poti avea incredere, este doar in acela care te ajuta fara cel mai mic motiv, si apoi nu vrea nimic de la tine.
Cel putin asta-i doar parerea mea.
Oricum, nu conteaza, am trecut si eu prin ce treci tu, si o sa treaca.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Asta e doar o stare de moment, va trece.
Aduna-te, ridica-ti singura moralul si nu mai fi asa pesimista.
Daca tot zici ca nu mai ai incredere in nimeni, incearca macar sa ai incredere in tine si va fi bine.
O zi buna!

| factorulics a răspuns:

Buna! Sa sti ca lucrurile de gen se intampla. E si trecerea spre o alta faza, da, dar mai poate fi si o stare astenica. Iti stiu starea. O am acum! Poate e devina si faptul ca vara e gata. Ca scoala reancepe... Fii tare!winking Si...ba da, mereu gasesti oameni in care sa te increzi.

| myplace a răspuns:

Pentru a trece si peste aceasta etapa a vietii si peste oricare de acest fel te sfatuiesc sa te uiti la "The Secret" un film documentar care te face sa gandesti mult mai bine, mai pozitiv.