| nicoleee30 a întrebat:

Hei! Am 16 ani, si o relatie de 1 an. Mi-am inceput viata sexuala acum 6 luni si tot timpul am folosit Durex Extra Safe si mereu il verificam dupa contact. Mama mea stie despre toate aceste lucruri.Insa, luna asta, trebuia sa-mi vina in 10 ianuarie menstruatia si nici pana acum nu a venit sad. Sunt foarte ingrijorata! Eu spun ca sunt sanse infime sa fiu pentru ca mereu am facut-o protejat si tot timpul am verificat daca s-a spart sau rupt. De obicei, iarna, din cauza frigului imi intarzie 1 saptamana dar nu mi s-a intamplat in 3 ani de cand mi-a venit ciclul sa nu-mi vina in vreo luna. Am prietene care nu le-a venit nici 3 luni si nu erau insarcinate. Dar, nu stiu. credeti ca sunt? Inafara neveniri ciclului nu am nici un alt simptom.

Răspuns Câştigător
| abracadabrism a răspuns:

Du-te si cumpara-ti un test de sarcina costa intre 9.5 lei si 20 ron.il gasesti la orice farmacie.Asa te asiguri ce se intampla cu organismul tau.

3 răspunsuri:
| aryenutzaa a răspuns:

In primul rand te felicit ca ai avut curajul sa vorbesti cu mama ta. Nu sunt sanse sa fi insarcinata daca ai folosit protectie. Poate fi o dereglare hormonala.

| mug a răspuns:

Daca esti sigura ca nu s-a spart prezervativul nu ai de ce sa te temi!

| Soana_Elena_Daiana_1996 a răspuns:

Se mai intampla ca ciclul sa vina cu mari intarzieri maximul pe care il stiu este 14 zile, insa si eu cunosc fete care au avut intarzieri mai mari sau chiar une ori vara sau iarna nu le vine.