| curious01 a întrebat:

Hei, am aproape 18 ani, si nu am par facial, doar un pic de mustata si cateva fire pe barba, care ar fi cauza si ce as putea face ca sa am? (de la urechi si pana la barba), ma barbieresc de 8 luni, o data sau chiar de 2 ori pe saptamana si nimic. Ma uit ca altii si cu 4 ani mai mici ca mine au deja...mentionez ca sunt sanatos, analize bune, etc... Daca v-ati confruntat cu asa ceva, spuneti-mi ce ati facut, nu incercati sa ma convingeti despre inutilitatea barbii, multumesc.

1 răspuns:
| 324B21 a răspuns:

Din pacate, n-ai ce sa faci. Fiecare are corupul lui, si toti suntem controlati de hormoni. Daca nu poti sa cresti o barba, nu e vina ta, e doar cum este facut corpul tau.

DAR, ar putea sa fie o cale. Suplimente de testosteron ar putea sa incurajeze mai mult par sa creasca (nu doar in barba, dar peste tot) dar n-as recomanda sa incerci. Fiecare corp are o balanta de hormoni proprie. Daca iei tu hormoni ar putea sa se dea peste cap.

Cunosc multi barbati care nu pot sa creasca barba. Nu e cine stie ce.