| prizeFTW a întrebat:

Hei.Am auzit ca se apropie un cutremur de 7 grade.Ce sa fac in caz de cutremur? Am mobile mare in casa si o lustra imensa (putin cam veche). Multumesc

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu prea ai ce face. Caci totul depinde de cum si unde te prinde. Singurul lucru ar fi sa te stapinesti si sa nu te lasi biruit de frica. Cu calm, ai avea mai multe sanse de supravietuire. Dar si asta e un lucru greu, daca esti mai emotiv din fire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi afara intr-un loc liber unde nu are ce sa cada pe tine.

| ElleAhx a răspuns:

raised eyebrows de unde stii tu ca o sa fie un cutremur?

| deeah2elen a răspuns:

Trebuie sa te asezi sub tocul usii sau sa te baci sub masa/birou ori sa te intinzi pe jos langa pat.In caz ca totul e rau rau nu iesi afara din casa si clar nu te duce la lift! Cedeaza primul mereu! Oricum stai linistit/a nu va fi prea curand un cutremur asa mare ca in '77

| Kolaric_Robert_1997 a răspuns:

Daca stai la casa : iesi afara intr-o zona cu nimic mare in jur.....La bloc : aceeasi faza