| Diana1604 a întrebat:

Hei,
Am o prietena care e cu un baiat de ceva vreme, dar aceasta simte ca el e rece fata de ea.
Intre timp, ei a inceput sa ii placa de un alt baiat. A aflat ca si acesta o place.
Ce sa faca?

Răspuns Câştigător
| andrai a răspuns:

O sfatuiesc sa incerce sa isi descopere mai intai ea sentimentele,adica la cine tine mai mult la cel cu care este acum sau cel pe care il simpatizeaza pentru a nu regreta mai tarziu.iar apoi sa vorbeasca cu prietenul sau,sa il intrebe daca el are cu adevarat sentimente pentru ea,am fost in aceias situatie ca si ea si am o reltie foarte deschisa cu prietenul meu,iar cand mi s.a intamplat asat am incercat sa vad pe cine apreciez mai mult si ce am vazut la celalalt baiat, ai am descoperit ca ceea ce ma atragea era intelegerea pe care mi.o oferea, am discutat cu prietenul meu i.am zis tot ceea ce ma deranjeaza el iar el si.a remediat comportamentul fata de mine il iubesc tare multeste foarte tandru, iubitor si atent cu mine acum, avem o relatie de aproape 2 ani, sper ca sfatul meu sa ajute.winking

2 răspunsuri:
| Denyy233087 a răspuns:

Pai, sa se bage cu el... Daca amandoi se plac

| ana0393 a răspuns:

Pai ar fi bine sa se gandeasca ca daca primul e rece fata de ea e clar ca e ceva la mijloc si ar trebui sa discute.dar sa se gandeasca si ea bine ce vrea ori alba ori neagra nu se poate amandoua. Daca cu primul e de mult timp e clar ca il si cunoaste destul de bine,si ar fi bine sa ramana cu el,pana il mai cunoaste pe cellalalt, daca nu ii iese cu primul sa treaca la celalalt, cat va fi va fi. doar nu e ultimul! big grin