| Anonima6789777 a întrebat:

Hei! Am o problemă.

A trecut ceva timp de când
am zburat cu avionul ultima dată. Feb 2017

Miercuri am un zbor de 3 ore, scurt, doar că acum îmi este foarte frică. Parcă am mai multe emoții ca prima dată.

Ceva sfaturi să-mi înving frica asta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai, poti sa te gandesti ca ai supravietuit deja unui zbor, de ce nu ai supravietui si altuia... cateva mii de avioane sunt in fiecare minut in aer, si pica 1 la 10 ani. Insa in timp ce eu ti am scris acest raspuns probabil au fost vreo 20 accidente rutiere grave prin lume

| mihai69 a răspuns:

O gură bună de whisky înainte face minuni.
Sau un extraveral.
Dar NU și una, și alta!

| AndreeaDeea2 a răspuns:

Buna, eu cand am un zbor, in gereal cumpar pastile de EMETOSTOP, sunt prentru rau de miscare care iti dau o senzatie de somnolenta, mereu dorm tot drumul in avion, poti sa iti pui muzica pe telefon si asculti la casti, citesti ceva si ti se distrage atentia, in general toata frica asta dispare in momentul in care avionul pleaca, asa patesc si eu mereu, poti lua o pastila de RELAXIREN sau SEDATIF PC, amandoua sunt naturale si nu au ce rau sa iti faca.
Drum bun si ai grija de tine