| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am o problema..am 12 ani si imi vine menstruatia de anul trecut. Normal mie imi venea din 3 in 3 saptamani si dura o saptamana. Este prima oara cand imi intarzie si imi este frica sa nu imi vina cand o sa fiu la mare. Plec saptamana viitoare, miercurea viitoare si stau cateva zile. Menstruatiile mele sunt abundente. Oare de ce mi-a intarziat? Adica e al doilea an si e prima oara cand imi intarzie. Va rog numai fete :*

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Bună!
La vârsta ta e neregulată încă, e normal să-ţi mai întârzie. Dacă zici că te doare burta şi sptele înseamnă că-ţi vine în curând. Ce să zic, baftă să fii 'curată ' la mare. happy

3 răspunsuri:
| iLoveMusic01 a răspuns:

Mentionez si ca am dureri de burta si de spate.

| ElenaSA a răspuns:

Se mai intampla. Daca nu e sarcina, poate ceva raceala.Sau de la vreun medicament, efect advers.Eu cand aveam probleme beam ceai de codita soricelului si in maxim 2 zile imi venea.