| eijibanana75 a întrebat:

Hei! Am o problemă cu un profesor. Imi e frică să nu îmi dea notă mică doar pentru că nu știu ceva. Roagă alte colege să îi explic „cum trebuie„ și le întreabă dacă au înțeles ce am zis eu. Firește că fetele ăstea sunt cele mai buune din clasă și preferatele cam tuturor profesorilor. Domnul profesor ne-a mai zis că ăștia care erau de zece și nu au răspuns sau nu au fost activi, care „mint„ că nu le merge netul și așa mai departe vor avea note de maxim 6/7, iar eu care am o frică de a-l îtreba pentru că dacă țipă la mine parcă văd că mă apucă pânsul, se supără dacă îi zicem că e pauză și faza e că nu se înțelege nimic la tablă și zic fetele ălea două că se vede restul clasei minte că la ei nu se vede. Mă gândesc să îi zic dirigului de asta dar nu tiu căt de bine ar fi. Vreau niște sfaturi în legătură cu asta.

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu dirigintele și sa îl rogi sa rezolve situația subtil ca totuși sa nu afle profesorul ca tu i-ai reclamat comportamentul. Altceva nu ai ce sa ii faci tu.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Da, cel mai bine este sa-i spui dirigului, ca el va putea remedia situatia, si s-ar putea uita in catalog ce note ai.