| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am o problema grava. Nu mai pot sa rezist mult, deci nu mai pot. Nu am prieteni prea buni, am incercat sa vorbesc cu cineva care credeam ca ar vrea sa ma asculte si sa ma ajute dar m-a luat cu "ce ai mai patit si acum" si nu am mai vrut sa mai vorbesc. Parintii nu ma inteleg, sunt bateani si nu stiu ce este in sufletul meu. Chiar nu stiu ce sa fac si cu cine sa vorbesc. "Daca castigi pierzi ceva..." sunt bun la scoala, am note mari dar nimeni nu stie ce e cu mine, ma ascund dupa un zambet fals la scoala, dar nu sunt ok. Degeaba am note mari daca nu am cu cine sa ma bucur si chestia asta ma afecteaza rau. Tot aud ca necesita timp necesita timp, cred ca nu mai apuc acest "timp"

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

| DarkIllusion are dreptate, isi lipseste o dezvoltare a personalitati http://dezvoltarea-personalitati-umane.blogspot.ro/......ional.html

| FaraNume1245 a răspuns:

Ai o "problema" pe care tu ti-ai creat-o si pe care doar tu o poti rezolva. Cei doi useri de deasupra mea au dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti spun un secret: nimeni nu are chef sa stea sa asculte pe cineva care se vaita mereu. Daca iti faci prieteni si ii agasezi cu problemele tale, dupa ce te vor asculta de cateva ori, nu vor mai avea nici ei chef de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Am o problema grava."Ai multe probleme, nu numai una.
"Cineva care credeam ca ar vrea sa ma asculte"Chiar crezi ca moare cineva de nerebdare sa-ti asculte tie dramele tampite? Nu astepta ajutor de la ceilalti. Ajuta-te singur si incepe prin a renunta sa-ti pese atat de mult de atentia lor.

| Kimball a răspuns:

Pai si eu am doar 2 prieteni, restul sunt tovarăsi pentru ca in viata toti vor sa te fută mai pe romaneştehappy

| otakugirlplease a răspuns:

Te înțeleg.

| Almateeazender a răspuns:

Te înțeleg.
Să şti că eşti un om cu multe semne de întrebare şi vrei răspunsuri.....mai pe scurt vrei să te înțeleagã cineva.
Nu ştiu ce aş putea să îți spun pentru că nu ştiu ce este în sufletul tău.
Dacă ai nevoie să vorbeşti mai bine acest subiect poți să îmi scrii în mesaje aici pe TPU.