| Pokemon0000 a întrebat:

Hei! Am si eu o întrebare. Va rog dacă mă puteți ajuta.
Am 17 ani. Menstruatia mi-a venit la 11. Și niciodată nu am avut această problemă pana acum. După data de 25 Octombrie 2019 nu mai mi-a venit. Atunci m-a ținut 6 zile. Este vreo problemă daca întârzie atât? Mentionez ca nu am avut nici un act sexual.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SiA31 a răspuns:

Cel mai bine e să mergi la medic. Sunt șanse foarte mari să ai un cheag de sânge. un chist format acolo, care adună sângele în loc să îl elimine. Nu vreau să te sperii, dar e foarte periculos.
Vorbește cu părinții tăi și fă o programare la un ginecolog.

| Pokemon0000 explică (pentru SiA31):

Mersi. O să mă duc la un medic. Am vorbit deja cu mama.

| SiA31 a răspuns (pentru Pokemon0000):

Foarte bine. Sper să fii în regulă! Multă sănătate! ^-^

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt dereglari hormonale mari si ar trebui sa ajungi la un ginecolog sau endocrinolog.
Dar intai mergi la medicul de familie sa-ti faca niste analize de sange si hormonale, ca sa stie la ce specialist te trimite.

| alina2k18 a răspuns:

Du-te la medic, deja intri in luna 3luni de intarziere, nu e ok.