| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am un herpes imens la buza de sus crying. Cum sa fac sa scap de el, cu pasta de dinti merge? thinking

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Cumparati Aciclovir.

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Stiu ca pasta de dinti usuca.s-ar putea sa mearga.incearca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Sucul de aloe vera, consumat de stomacul gol, te scapa de neplaceri in cateva zile. Elimina bacteriile stomacale in primul rand, restabileste echilibrul mucoaselor si are proprietati antibacteriene.

Deficienta de zinc din organism favorizeaza aparitia acestor rani. Le poti trata cu o gargara de apa cu un continut ridicat de zinc, de trei ori pe zi.

Si sucul de trandafiri poate fi remediul perfect pentru tratarea ranilor suparatoare. Prepara un ceai concentrat din petale de trandafiri si bea sucul in fiecare dimineata, pe stomacul gol.

Presara praf de curcuma intr-un ibric cu apa clocotita. Dupa cateva minute, poti clati gura cu remediul natural obtinut, pentru proprietatile sale antiseptice. Compresele de busuioc proaspat sunt si ele eficiente pentru tratarea infectiilor si ranilor de la nivelul gurii.

Apa cu multa sare poate fi si ea un remediu eficient. Aplica comprese reci din amestecul obtinut de mai multe ori pe zi.

Sucul de usturoi este si el eficient pentru tratarea ranilor gurii. Se aplica de mai multe ori pe zonele cu probleme si, in doar cateva zile, vor disparea complet.

Mai poti incerca si amestecul de lapte de cocos si miere, cu care iti clatesti gura dimineata si seara. Nu uita sa mananci alimentele bogate in vitamina B, zinc si fier, pentru a grabi vindecarea.
Succes.