| ancuta286 a întrebat:

Hei, am un iubit. Tin foarte mult la el dar sentimentele mele s-au stins. Am nevoie de el acolo, mereu a fost umarul pe care sa plang dar am nevoie de el asa, nu ca iubit. Cred totusi ca incep sa simt ceva pentru altcineva. Sunt confuza. In cazul in care ma voi desparti de el sunt sigura ca mai apoi o sa ne evitam si nu va mai fi persoana aia de baza avand in vedere ca ma iubeste si mna...HELP

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Ughh, ray incoming.
Mda, n-ai de ce sa fii confuza. Nu-l iubest, n-ai de ce sa fii intr-o relatie cu el. Evident ca trebuie sa-i spui, ca sa stie care e situatia si sa nu fie mintit.
Trebuie sa intelegi ca e greu pentru el sa-i plangi pe umar pentru altii, deci bineinteles ca va veti departa putin, dar asa e corect, asa e firescul lucrurilor. Tu-l vezi prieten, el te vede altceva. Neconcordanta asta nu poate exista, trebuie lamurita. E gresit sa-l tii de catelus, cand el are alte planuri. E imoral.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearcati sa luati o mica pauza, sa stati un pic la distanta unu de altul, o saptamana-2 ca sa vedeti cum ar fi viata unu fara celalat si poate constientizati ca va iubiti si aveti nevoie unu de altul.

| ℓαυяα a răspuns:

Dacă nu mai simți nimic pentru el ar fi frumos sa ii spui asta: Nu poți sa îl ții lângă tine doar pentru ca ai nevoie de el. Poate el își dorește ceva serios cu tine, poate chiar o familie și va suferi mai rău mai târziu

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să fii sinceră cu el și să îi spui adevărul.