| justarandomgirl2002 a întrebat:

Hei, as avea nevoie de un sfat..acum ceva timp am intalnit un baiat intamplator pe net, si am inceput sa vorbim..La inceput nu voiam sa fie ceva serios, doar vorbeam cu el ca sa-mi umplu timpul, doar ca am ajuns sa ma atasez de el, si el de mine.Cel putin asa credeam. Obisnuiam sa vorbim in fiecare zi, si era atat de bine totul, am ajuns sa ma indragostesc de el, si imi dadea senzatia ca si el de mine, cu toate ca nu a spus clar ca suntem impreuna parea ca se subintelege. Imi spunea mereu ca va veni la mine vara asta, ca abia asteapta sa ne intalnim si sa-mi spuna ca ma iubeste, iar eu chiar imi faceam sperante. In ultimul timp insa nici macar nu imi mai scrie, iar cand il intreb daca are ceva imi spune doar ca e la munca si ca e ocupat, dar il vad activ in continuare..si asta ma doare. Imi spune ca totul e bine dar nu simt ca e asa. E distant, parca nu-i mai pasa de mine, chiar daca el neaga. Ceva se intampla, nu stiu ce, vreau doar sa inteleg ce am facut gresit.M-am gandit la toate variantele, daca e cu alta fata, daca s-a plictisit de mine, dar nu stiu exact ce e in inima lui, mereu a fost genul de persoana care nu-si arata sentimentele, dar as prefera sa-mi spuna adevarul. Cand i-am cerut asta, mi-a spus ca il acuz ca ma minte si nu e asa, si m-am simtit prost. Stiu ca a mai fost cu o fata mult timp, tot o relatie la distanta, dar s-au despartit, apoi ne-am cunoscut. Mereu m-am intrebat daca inca mai simte ceva pentru ea sau daca ii lipseste, avand in vedere ca ii da likeuri la poze si probabil inca vorbesc dar nu o sa stiu niciodata ce face el de fapt. Ma simt atat de deprimata in ultimul timp, am incercat sa ies in oras cu prietenii, sa fac activitati, orice ca sa uit de el, dar nu pot..stiu ca e prostesc ca am ajuns sa tin atat de mult la cineva pe care nu l-am vazut in viata reala si a carui voce i-am auzit-o doar la telefon, dar nu pot sa trec peste. Vreau doar sa-l uit, desi sper sa se intoarca intr-o zi. Nu inteleg ce s-a intamplat cu noi, vreau doar sa fiu cu el, ma face sa ma simt fericita. Nu vreau sa se termine totul asa. Un sfat, orice? Totul e binevenit, indiferent daca e vorba despre a trece peste sau ce se intampla cu el.

1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Esti indragostita asta e clar dar nu prea ai ce sa faci.
Mai bine renunta sa ii mai scrii, iar daca la el ii pasa macar cat negru sub unghie de tine te va cauta si se va schimba. Daca nu inseamna ca nu are rost sa iti mai faci sperante si sa te incarci cu probleme.