| anonim_4396 a întrebat:

Hei! As vrea sa incep si eu o poveste pe wattpad, dar nu stiu ce titlu sa ii pun. Imi poate da cineva niste idei? Am vazut niste titluri de povesti care se cheama : Dark, After etc., si mi-au placut mult.
Povestea pe care vreau sa o scriu e despre o adolescenta, si e si de dragoste.
Va rog!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nici la un titlu nu esti in stare sa te gandesti, cum o sa scrii n pagini? *facepalm*

| Whitecherry a răspuns:

Buna.In primul rand vreau sa le spun un lucru mic celor doi "comentatori": Si mie mi se intampla sa incep sa scriu o poveste, cateva pagini (6-7) si sa nu am un titlu la ea.Mai mult stau sa ma gandesc la un titlu decat la poveste.Pentru ca povestea o scrii, si cu cat scrii cu atat iti vin idei.Nu cred ca povestea ei, ar putea sa se numeasca "Marioara, adolescenta si povestea ei de dragoste".
Si acum un raspuns pentru tine, chiar daca e tarziu si probabil ai scris inca 3 povesti, eu te sfatuiesc ca titlul sa fie tot in romana, si sa fie ideea principala a povestii, in mare parte.
Multa inspiratie si succes! Te pup :*

| Δ a răspuns:

Titlul trebuie sa aiba legatura cu povestea ta...Dar cum vrei sa scrii o poveste daca habar nu ai ce titlu' sa pui...-.-