| Ruxandra15 a întrebat:

Hei. As vrea sa slabesc cam 5-10 kg pana pe 20 iunie.Alerg zilnic cate o ora dar nu ma pot abtine sa nu mananc ciocolata totusi sunt in peroada tezelor si e greu sa retin atat de mult fara sa iau ciocolata(stimuleaza memoria), nu mananc o ciocolata intreaga imi topesc 6 bucatele. Vreun sfat ca sa pot slabi mai repede?

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa reduci cele 6 bucatele la 2 si sa nu mai mananci dupa ora 17.

| OaiaNinjalău a răspuns:

Mananca ce vrei tu! mananca putin si des in fiecare zi...

| Ruxandra15 explică (pentru OaiaNinjalău):

Aoleu,eu cand mananca nu ma mai opresc. Des mananc adica cam din ora in ora maiales cand stau acasa dar nu mananc putin.

| doreal a răspuns (pentru Ruxandra15):

Sunt si eu in aceeasi situatie :/, pun foarte mult pe picioare dar vreau sa dau jos in vara asta, mananca dimineata mai mult, dupa-masa mediu si seara un mar, poti sa mergi la sala. Ai grija la ceea ce mananci (fara ciocolata, paste fainoasa, carne mai putina, mai mult peste si salate la greu pentru ca e vara iar iarna nu prea gasesti).

| Ruxandra15 explică (pentru doreal):

Sunt carnivora deci mananc zilnic carne daca nu mananc carne mi se face rau. Dimineata n-am timp sa mananc deloc. Dupa-masa vin la 7 acasa deci aia e masa de seara deja care trebuie sa fie consistenta pentru ca dimineata nu mananc.