| Marinan a întrebat:

Hei.As vrea sa stiu ce limbaje de programare se invata la facultatea de științe, departamentul de informatica(universitatea din Craiova).Am cautat pe site-ul facultății si nu arată nimic. Tin sa mentionez ca eu la liceu am facut doar Pascal, nici c++ sau alt limbaj.

2 răspunsuri:
| Aleeeeee255555 a răspuns:

Hei,stiu ca nu are legatura cu intrebarea ta, dar presupun ca ai terminat mate info? Daca da, ma poti ajuta cu ceva.Am intrat la mate info, dar eu nu am facut informatica pana acum si as vrea sa invat cate ceva, sa stiu cand incepe scoala.Stii cu ce ar trebui sa incep?

| Marinan explică (pentru Aleeeeee255555):

Sunt în clasa a 12-a.Sincer,nici eu nu stiam informatică la începutul liceului. O sa fie usor in clasa 9-10, în a 11 a se complică putin, depinde si in ce limbaj de programare o sa înveți. Dacă vrei, dă-mi mesaj in privat si iti raspund acolo, chiar o sa caut caietele mele de info ca să-ți spun exact ce am facut?