| TheGirl76 a întrebat:

Hei buna!

Deci sa va explic la scoala profesoara de romana ne-a dat o carte pentru fiecare sa o ia cate o zi pe rand. Si eu am luat-o ieri si am adus-o azi unul alt coleg. Si unii copii din spate spun ca de la mine sau de la colegul meu de banca am fi rupt putin cartea si am si udat-o putin dar de fapt eu in ziua aceea nu i-am facut nimic doar m-am uitat putin pe ia si am pus-o intr-un sertar cu carti! Nu stiu ce sa fac nici nu m-a intrebat daca i-am facut ceva si crede ca deja eu i-as fi facut ceva, si spune maine doi copii si sunt sigura ca ma v-a spune si pe mine!
Maine daca ii va zice profesoarei de romana ce sa fac? Sa ii spun adevarul ca nu i-am facut nimic? mentionez ca este si putin severe si imi este frica sa nu ma certe cam rau! Dau funda unui raspuns bun happy

Răspuns Câştigător
| GeaniinaEn a răspuns:

Pai. trebuie sa-i spui adevarul si daca nu te crede, te prefaci ca esti suparata si speriata. daca te cearta, nu zici nimic, trebuie s-o privesti cu blandete si chiar daca te calca pe nervi. pentru ca daca nu te vei stapanii, te vei trezi cu un 3!

3 răspunsuri:
| rozuleculoareamea a răspuns:

Spune-i adevarul. Va fi alegerea ei daca te va crede sau nu. Si ai grija ca de frica sa spui ceva iar apoi sa te contrazici, fiindca atunci n-o sa te mai creada.
Fii increzatoare binele castiga intotdeauna, iar raul va iesi la iveala fara ca sa faci tu ceva.winking

| dvw a răspuns:

Daca vei fi numita ii poti spune profesoarei tale in felul urmator: "dna profesoara va dau cuvantul meu ca nu am deteriorat cartea. daca ar fi fost adevarat as fi recunoscut, dar nu este" mai mult de atat nu poti face si acum depinde de ea ce crede

| GeaniinaEn a răspuns:

Ii spui adevarul si daca nu te crede, te prefaci ca iti pare rau, dar nu trebuie sa comentezi in urma ei pentru ca s-ar puea sa te trezesti cu un 3.