| Pushtoaik a întrebat:

Hei buna,stiu ca mai e mult pana incepe scoala...dar vreau sa ma ajutati cu niste sfaturi... legate de imbracamite/incaltaminte,avand in vedere ca merg la liceu as vrea sa imi spuneti ce haine/ ar trebui sa imi cumpar, va roog sa ma ajutati, in special voi fetelor! Multumesc anticipat!kiss

7 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Pai daca la liceu la voi nu se poarta unforma, o sa ai nevoie de ceva haine.Incearca sa te imbraci ca pentru scoala,nu ca pentru club.Ia-ti niste camasi dragute,cu dantela la gat,panatoni pana de culoare mai inchisa,bluze largute(albastre,albe,negre),sacouri colorate(care merg peste malete subtiri), fuste putin peste genunchi, camasi de blugi ect.
Poti purta pantofi, tenisi, espadrile sau orice altceva cu toc mai mic de 10 cmhee hee

| Wøodenpints a răspuns:

Uniforma îţi stă în gât? Nu te duci acolo să-ţi etalezii labiile şi sfârcurile, asta poţi s-o faci în timpul liber.

| Saya a răspuns (pentru Wøodenpints):

Asa ma.

| Pushtoaik explică (pentru Wøodenpints):

X-(auzi care e problema ta? x-(... daca nu poti da un raspuns folositor mai bine nu mai raspunde, una la mana si doi liceu nu are uniforma, daca avea nu era nicio problemawinking

| Wøodenpints a răspuns (pentru Pushtoaik):

Problema mea este inexitenta. Tu ai o problemă, că nu te duce mintea cu ce să te îmbraci, şi întrebi pe net, de parcă un străin ar şti mai bine decât tine ce ţi se potriveşte şi ce nu.
Din partea mea poţi să te duci în vizuina goală la şcoală, nu-mi pasă.

| Mariaaa234 a răspuns:

BUNA! Pentru ca sa faci o impresie buna profesorilor ar trebui sa porti uniforma, chiar daca esti la liceu. Sa stii ca am o prietena care mereu se fardeaza : isi da cu pudra, cu ruj strident, cu unghii false nu mai spun ca ajunsese sa-i spunem ''MASCA".iaccccccccc.Nu face asa ceva niciodata.OK? Ai putea sa-ti iei niste pantofi cu toc foarte mic,sau adidasi, sandale, opincute care sunt foarte comode, NU ESPADRILE. Poti sa te imbraci cu blugi in zilele mai racoroase sau cu fuste pana la genunchi SI CU BLUZE SAU CAMASI SUBTIRI, DIN MATERIALE MOI IN CARE NU TANSPIRI SI CARE NU INTRA LA APA.Cum am spus fustele simple, camasile albe(sunt la moda)cu detalii frumoase si care sa nu atraga atentia in mod deosebit. Fara zorzoane la gat doar daca vrei niste bratari nicute din aur sau argint sau sfintite de la biserica purtate DOER PE MAINI NU pe piciaresau alt ceva. Fara nici un fel de machiaj, NU ruj, NU machiata, NU cu unghiile facute sau false.Fii cat se poate de naturala!''TE duci la scoala sa inveti, nu sa te boiesti.''astea erau si sunt cuvintele mamei. Sper ca mesajul meu o sa-ti priasca, nu numai tie ci si persoanelor care vor dori sa citeasca tot ce am scris eu.PA!

| Pushtoaik explică:

Am uitat sa mentionez ca voi darui fundakiss>big grin