| sweet11 a întrebat:

Hei buna TPU.
Am cunoscut un baiat, destul de dragut, numai ca eu nu am insistat la el pentru ca mie imi placea de colegul lui. Dar in seara cand l-am cunoscut mi-a si dat add pe mess. am vorbit, am aflat ce ii place, a aflat ce imi place, ajunsesem sa vorbim foarte foarte mult, intra pe mess numai ca sa vorbeasca cu mine ( nu era genul sa stee pe mess), imi spunea ca sunt frumoasa. Intre timp am aflat ca ma place si am zis sa iesim la un suc. Am iesit si atunci a zis ca are ceva pentru mine, dar nu mi-a spus ce. Eu insistam sh mi-a spus sa inchid ochii si voi vedea. Am inchis ochii si m-a sarutat. Eu am ramas socata. Dupa mi-a cerut prietenia, am acceptat, am fost impreuna dar dupa o perioada mi-a fost rau intr-o zi. Eu ma asteptam sa ma sune sa vada daca sunt bine. Dar nu m-a sunat. Ma sunat un amic de a lui sa vada ce fac si i-am zis ca imi e rau si tot imi zicea sa ma fac bine. Dar el nu m-a sunat. Dupa ce mi-am revenit i-am dat un mesaj gen : "STI CRED CA E MAI BINE SA RAMANEM AMICI PENTRU CA MA DERANJAT FAZA DE ZILELE ASTEA SI NA". El nu mi-a raspuns la respectivul mesaj. Nu am mai insistat. Timp de 2 saptamani nu a dat nici un semn de viata ( nu a intrat nici macar pe mess). Dupa 2 saptamani mi-am luat inima in dinti si l-am sunat intrebandu-l ce face si spunandu-i ca imi e dor de el. El m-a recunoscut din prima si mi-a spus ca face bine. L-am intrebat de ce nu a mai dat nici un semn de viata si mi-a spus ca nu a putu ca nu a avut credit si era foarte ocupat si a si citit mesajul si a zis ca credea ca nu ma mai intereseaza de el. Eu socata l-am intrebat "Cum sa nu-mi pese". El mi-a spus ca vorbim mai tarziu ca are treaba si a inchis. In seara aia a intrat pe mess (dupa ce nu mai intrase de 2 saptamani). Nu i-am spus nimic nici el nu mi-a spus nimic. Din ziua aia intra pe mess. Uneori il bagam in seama dar vorbea foarte foarte rece fata de cum vorbea el inainte numai cu ":*:X" si foarte frumos. Am incercat sa il sun dupa un timp sa ii bat apropouri ca vreau sa ne vedem dar nu am avut curaj sa ii spun la telefon ca tin la el si ca poate as mai vrea ceva. Stiu ca a tinut la mine, toti prietenii lui spuneau asta. Intr-o zi eram cu prietena mea cea mai buna prin oras si am rugat-o sa il sune ea sa ii spuna ca vreau sa vorbesc ceva cu el sa iasa prin oras, insa el a spus ca nu iesa ca are treaba. A doua zi la fel si am zis ca nu mai insist. L-a sunat din nou prietena mea si i-a spus ceva de genu : " BAIATULE STI EU TE-AM STRESAT IERI SI AZI PENTRU CA TIN LA EA SI EA VROIA SA VORBEASCA CU TINE CEVA DAR DEACUM NU MAI CONTEAZA A SPUS SA AI GRIJA DE TINE". Atunci ela intrebat-o de ce nu ii zic pe mess. Si ea i-a spus ca e alceva fata in fata pe mess e naspa. Si a inchis. El m-a intrebat pe mess ce era dar am zis ca nu ii pot spune pe mess ca vreau fata in fata.
Acum nu stiu ce sa fac. Daca ar fi sa ii spun pe mess cum sa abordez problema? Sau fata in fata cum sa ii spun ca imi pare rau pentru ce s-a intamplat? Tin la el foarte mult, si banuesc ca si el tine la mine asta spun prietenii lui buni numai ca banuesc ca e si un orgoliu. Help me...

9 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Pai eu zic sa iti iei inima in dinti si sa iti dai o intalnire cu el si acolo incearca sa o iei usor cu acel subiect.mult noroc! funda?

| AnaBejenaru a răspuns:

Crezi? pai sa stii ca orce baiat are orgoliul lui,daca el nu tea sunat nu a mai vorbit nu trebuia sa-l iei asa de prepede, parerea mea, trebuia sal suni direct si sa-i spui ce crezi.cred ca ar trebui sa lamuresti problema cu el. pentru ca baiatul pare sa te placa

| CookieșiParty a răspuns:

Ia-ti inima in dintii. Spune-i ca ai o surpriza pentru el, nu spune-i surpriza.Si spune-i sa tina ochii inchisi.Saruta-l cat are ochii inchisi!

Daca nu vrea sa tina ochii inchisi, saruta-l direct!

| swet girl 22 a răspuns:

Ca fata, ar trebui sa fii mai indiferenta, pentru ca baietii apoi te iau de fraiera.te-ai gandit ca poate nu mai vrea el sa fiti impreuna? daca intr-adevar te iubeste o sa faca el primul pas:d
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca nu iti place de el

| sweet11 explică:

Cookie2002 faza e ca nu prea stiu cum sa ii spun sa ne vedem

| sweet11 explică:

Swet girl 22 m-am gandit si la asta. dar na

| sweet11 explică:

As vrea sa il abordez pe mess... dar nu stiu cum. fata in fata e mai greu acum... inainte el ma ruga sa iesim. acum mai greu

| Ralu_6296 a răspuns:

Buna! din ce am inteles mai sus parerea mea e ca nu-si mai doreste o relatie cu tine. Oricat ar fi orgoliu de mare nu ar trebui sa faca asa ceva mai ales daca ar tine la tine.Intalnestete cu el spune-i ce ai pe suflet si asa ai sa-i vezi si reactiile, dar mai bine il uiti! Asta e parerea mea acum faci tu cum crezi ca e mai bine.:*