| pustoaica18 a întrebat:

Hei,buna TPU! am si eu nevoie de putin ajutor. peste doua zile plec in Turcia si nu stiu ce optiuni imi pot activa la Orange pentru a putea vorbi cu familia mea care se afla in tara. adica stiu ca trebuie sa-mi activez roamingul; dar din cate am inteles eu trebuie sa am doar credit; si cei care ma suna minute in reteaua mea; adica Orange; astfel cei care ma suna utilizeaza minutele in Orange iar mie imi ia din credit. Intrebarea mea este,cum trebuie sa procedez ca sa pot vorbi cat mai mult cu ei? si daca este adevarat ce am zis mai sus; faza cu creditul si minutele,mie cat imi ia pe minut, spre exemplu? vreau mai multe detalii despre cum functioneaza chestia asta. Aaaa; si trebuie sa mentionez ca Turcia nu este in U.E, deci optiunile cu minute internationale nu-mi sunt folositoare. Funda celui mai rapid si clar raspuns. Multumesc

1 răspuns:
| trusk a răspuns:

E 48 de centi pe minut sa primesti un apel, si nu prea poti face altceva. Mai avantajos e sa iti iei o cartela de Turcia, si sa te sune ei de pe fix.