Întrebare recomandată | Emy2904 a întrebat:

Hei buna TPU, as avea o intrebare pentru voi, cum va gestionati emotiile pentru bacalaureat/evaluare nationala? Cum incercati sa invatati eficient?

Răspuns Apreciat de Editori
| Anonima163333 a răspuns:

Bună!
Nu sunt clasa a 12a, nici măcar clasa a 8a, dar am fost la multe olimpiade și concursuri școlare și pot sa zic ca am rezultate.
Apucă-te de dimineață și învață câteva ore, apoi ia o pauza, relaxează-te, ieși pe afara.Invata cât crezi ca poți într-o zi.
Ca sa reții mai bine, evidențiază cuvintele mai complicate cu un marker colorat. Functioneaza doar dacă ai memorie vizuala.
Cu emotiile, gândește-te ca e doar un examen și n-ai cum sa nu știi, pentru ca tot ce se da s-a predat, nu e imposibil.
PS:cu 2 zile înainte, lasa învățatul, relaxează-te, plimbă-te, fa ce-ți place.
Succes la bac!