| Suzy112 a întrebat:

Hei, buna tuturor, am nevoie de niște sfaturi. Pe căldură asta, cred ca majoritatea fetelor au același caz ca și mine. Deci, cand port rochie o zi întreagă, seara-cand ajung acasă, sunt roșie intre picioare, și din cauza asta nu port rochie câteva zile. Spuneți-mi, va rog, ce sa fac ca sa nu mai pățesc așa?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-te cu pudră de talc.

| DrGoogle a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai avut probleme de genu sau vorbesti sa te afli in treaba?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DrGoogle):

În primul rând că se vorbea despre ulei, nu despre mine.
Și 2, uleiul ăla are silicon. Iar pe căldura asta să te dai cu ulei nu face decât mai rău.

| DrGoogle a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca nu ai incercat sa vezi ce e bun, de ce afirmi ca iti face mai rau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DrGoogle):

Asta nici măcar nu are sens.

| DrGoogle a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba are sens, uleiul de bebelusi hidrateaza si nu te mai iriti intre picioare, pudra de talc o sa se duca daca transpiri si ce ai facut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DrGoogle):

Uleiul ăla e atât de prost că rămâne pe piele, nu hidratează.
Plus că ei nu îi trebuie hidratare să nu se mai irite.
Iar de la pudra de talc nu prea transpiri.

| Ara997 a răspuns:

Sau poti purta lenjerie modelatoare pe dedesubt. are "picior" si strange putin partea de sus a pulpei si nu se mai ating. cam toate fetele au problema asta, mai putin cele tip cocostarc care au macaroane in loc de picioare.

| DrGoogle a răspuns:

Poti sa le dai cu niste ulei de bebe de la jhonson baby, astfel nu te vei mai freca intre picioare happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DrGoogle):

Să îi facă și mai rău, nu?