| Lorena1222 a întrebat:

Hei bunaaa ce as putea folosi sa nu mai am tenul uscat e uscat in zona nasului si pe frunte, adica pot lua pielea moarta si daca ma dau cu fond de ten sau ceva de genul se vede ft aiurea... Exfoliez fata de 2 ori pe saptamana cu scrub cu carbune dar nu merge am incercat si creme hidratante beau multa apa dar nu merge nimic
Dau funda

Răspuns Apreciat de Editori
| Caro34 a răspuns:

Prima data exfoliaza fata doar o data pe sapt. si aplica dupa spalarea pe fata putin ulei de cocos, apoi pune-ti prostiile alea de fonduri si altele. Nu pot intelege de ce le folosesti fiindca sunt sigura ca arati cool si fara ele. Apoi natural e mult mai placut! Ele acopera porii si nu mai pot respira, deci iti faci rau cu mana ta... Seara dupa demachiere, spala fata bine si din nou ulei de cocos. Ar trebui sa ajute! Numai bine!

| Lorena1222 explică:

Sincer nici eu nu as folosi fond de ten am venit acum 3 luni in Anglia si am fata plina de cosuri si incerc sa acopar dar am pielea uscata si arata si mai rau. multumesc oricum.

| Caro34 a răspuns:

Foloseste Zineryt pentru cosuri sau creme / lotiuni pe baza de zinc (Labisan) sau prepara acasa o solutie din: o lingura otet de mere + 2 linguri apa si curata fata de mai multe ori pe zi, apoi clateste cu apa sa dispara mirosul. Numai bine!

| Lorena1222 explică:

Multumesc mult!

1 răspuns:
| metehne a răspuns:

Încearcă crema de gălbenele (înainte de culcare poți aplica un strat subțire), iar înainte de a te da cu fond de ten, folosește o cremă de față (cea de la dove) pe post de primer.

| Lorena1222 explică (pentru metehne):

Multumesc am vazut ca e buna si am folosit o perioada cred ca o sa incerc din nou.