| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Cam de 2 luni [ cam asa ] diriga noastra e in spital. Azi la scoala am aflat ca are cancer si e pe morfina deoarece are niste dureri groaznice. Acum cateva minute am aflat de la un coleg caruia i`a spus alt coleg a carui sora o cunoaste pe fiica dirigai [ sper ca ati priceput ] ca a murit. Normal ca a aflat aprox. toata clasa, iar acum nu stim ce sa facem. Am plans incontinu si. nu inteleg de ce. Era o persoana foarte buna. Va rog. Niste sfaturi. Multumesc sad.

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Aida.
Viata merge mai departe,cancerul este necrutator cu toata lumea,cine are nenorocul sa sufere de aceata boala isi are condamnarea la moarte,intr-adevar exista cazuri in care unii oameni pacalesc moartea,dar asta pentru o perioada,pentru ca ea asa cum stii revine dupa un anumit timp,la cei slabi.
Ai plans pentru diriginta voastra, inseamna ca a fost o profesoara de nota 10, e si normal sa te simti prost,nimeni nu si-ar dorii moartea unui profesor,nu ai decat sa transmiti condoleante,sa te rogi pentru ea,si chiar sa mergi la inmormantare si sa arunci un brat de flori in cinstea si memoria ei,incearca sa ii convingi si pe colegii tai,intr-un numar maricel si sa mergeti cu totii, este un gest frumos si o sa se bucure de acolo de sus, pentru ca ea sigur o sa va urmareasca!

3 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Este foarte greu sa treci printr-un necaz ca acesta, mai ales daca te intelegeai bine cu ea. Trebuie sa fii puternica si sa crezi ca totul va fi bine la un moment dat. De acum in colo trebuie sa o inlocuiasca altcineva. Vei cunoaste o persoana noua cu care poate te vei intelege la fel de bine. Spera si crede ca tot raul merge spre bine. Perioada aceasta nu este una tocmai usoara, deoarece poate ai suferit un soc cand ai aflat aceasta veste tulburatoare. Incearca sa faci si alte lucruri, care sa te faca sa uiti putin de profesori, scoala si mai ales de diriginta voastra. In concluzie, fii tare caci va veni soarele si pe strada ta. Sper ca te-am ajutat!

| adutza99 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci decat sa transmiti condoleante familiei

| GolD4Fun a răspuns:

Fi tare...Asta e viata toti trebuie sa murim pana la urma nu? Pacat de diriga voastra sad