| KiticatG a întrebat:

Hei cat ar costa o scrisoare in Italia?
si prin ce ar trebui sa o trimit pentru a ajunge mai repede, posta romana sau fan courier?
Funda :*

1 răspuns:
| eliancodrut a răspuns:

Scrie si tu pe "goagăl": "costul unei scrisori in strainatate" si acolo apare Posta Romana, unde gasesti si tarifele. Sunt si firme de curierat rapid, dar nu toate au transport international, iar unele dintre cele care au, poate nu au oficiu in localitatea ta. Eu am incercat sa caut, dar nu prea ma gasit. Prin curier ajunge mai repede, dar e mult mai scump. Nu stiu daca Fan Curier are servicii in strainatate. Cineva mi-a spus ca in SUA i-a ajuns scrisoarea in 10 zile. In Europa 5-7 zile, depinde de regiune.