| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Hei.Ce pot face daca am prea multe absente in zile diferite? Cum le pot motiva? Sa ma rog de dirigintă? Nu vreau sa afle mama...

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu diriginta, poate duci vreo două scutiri.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Nu prea ai ce face esti minora. Parintii tai inca raspund de tine. Ascunde si se va afla.

| PașaHassano a răspuns:

Lasa absentele ca nu conteaza. Clasa a 12-a am fost mai mult absent decat prezent si cu toate astea am luat bacalaureatul si sunt la o facultate decenta

| Pe_Viata_Anonim_1994 explică (pentru PașaHassano):

Da,dar mama pune foarte mult accent pe prezenta pentru ca daca eu zic ca ma duc la scoala si de fapt nu ma duc sau plec de la ore, isi pune intrebari.Deja m-a pedepsit ca a aflat de una ca a sunat o profesoara ca era o ora mai importantă...dar ce fac daca afla de restul 12 laughingNu sunt absente facute intr o zi.Deobicei plec de la ultima ora sau nu ma duc la prima

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Și de ce ai lipsit atâta de la școală?

| Anonymous5555829 a răspuns:

Daca sunt legate gen 4 / zi e ok cred ca merge cu scutiri de mana pentru maxim 20 de absente. Daca sunt una azi una maine nu prea ai ce face. decat daca ii spui mamei tale sa iti ia o scutire cu motiv ca ai avut entorsa la picior cv gen. stiu ca nu vrei sa afle dar risti nota la purtare grav