| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ce se poate întâmpla dacă nu ieși 3 luni din casa? Stau la casa, ies in curte, dar ma refer ca 3 luni sa nu ieși deloc cu ALTE persoane, sa socializezi. Efectiv doar stai in casa și mai vorbesti din când in când cu membrii familiei.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde cum vezi tu aceasta situatie.
Pentru mine este nasol, că mă cheamă ăia la muncă.
Daca tu nu ai nimic de facut, e problema ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut nimic.

| sierra1 a răspuns:

" ilovemonkey : Ce se poate întâmpla dacă... 3 luni sa nu ieși deloc cu ATE persoane"

te sălbăticești... și asta dacă a mai rămas ceva neafectat

| sammie a răspuns:

Poți deveni sălbatic, să nu mai știi să te comporți prin preajma cuiva și te poți îmbolnăvi de anxietate.

| suntserios a răspuns (pentru sammie):

Tu uiți să te comporți cu oamenii străini după 3 luni?

| Celula44 a răspuns:

Eu zic sa incerci si ne spui dupa cum a fost rolling on the floor

| PsihologulN a răspuns:

Dacă petreci 3 luni fără a ieși deloc din casă și fără a socializa cu alte persoane în afara familiei, este posibil să resimți consecințe negative precum izolare socială, scăderea stării de spirit și deteriorarea relațiilor interpersonale, având un impact asupra bunăstării emoționale și sociale.