| Summerismine a întrebat:

Hei. Cine a citit portretul lui dorian gray de oscar wilde? as vrea sa-mi spuneti parerile voastre sincere in legatura cu aceasta carte :* pup

Răspuns Câştigător
| SebylVane1890 a răspuns:

NU! Dorian e doar un un caruia i se va face un portret ce-i va influenta intrega viata. Dupa imaginatia scriitorului portretul va prinde suflet dar nimic mai mult. Oricum pe la sfarsit se intelege cam ce crezi tu, dar trebuie sa citesti mai atent big grin

2 răspunsuri:
| SebylVane1890 a răspuns:

E o super carte.La inceput e frumoasa, prietenia dintre 3 persoane, dar pe la sfarsit, din cauza unui portret, acesta fiind cauza uciderii lui Basil de catre Dorian se cam urateste.E interesanta si iti da de gandit.Asta ii e farmecul.E cu fel de fel de conceptii de teorii.Ti-o recomand big grin

| Summerismine explică (pentru SebylVane1890):

Sunt printre cele 2 capitole..nu prea am inteles mare lucru. Decim Dorian e om si apoi o sa devina potret facut de Basil?laughing

| SebylVane1890 a răspuns (pentru Summerismine):

NU! Dorian e doar un un caruia i se va face un portret ce-i va influenta intrega viata. Dupa imaginatia scriitorului portretul va prinde suflet dar nimic mai mult. Oricum pe la sfarsit se intelege cam ce crezi tu, dar trebuie sa citesti mai atent big grin