| Vlad_1383 a întrebat:

Hei cine imi poate spune si mie cum se face o Capra (aceea de Craciun cu care mergi la colindat ), as vrea sa imi da-ti ideii si mai exact cum se face caci nu prea stiu :-s nu ma pricep si vreau sa merg cu capra anul asat caci sunt prea mare si mi-e rusine sa merg al colindatlaughing

2 răspunsuri:
| justmystyle a răspuns:

O capra se face asa:iei niste hartie creponata multa, iti pui o patura/cearsaf pe tine, il acoperi cu hartia creponata iar fata o poti cumpara de pe la tsigani

| Fashon_Madalyn_1974 a răspuns:

Ieii o patira dee [referat o culoare maii inchisa asa... si faci fasi din harite creponata. (iti trebuie mult harite si sa faci cat mai multe fasii sa nu se mai vada deloc patura. apoi poti cumpra fata intitala a caprei sau o poti face tu din lemne sarma cuie si ata. faci un mecanism in care cand tragi de ata partea de jos a guri sa se miste big grin eu asa am facut