| Alex00990 a întrebat:

Hei!
Cum as putea sa castig increderea unei fete (vreau sa fim doar prieteni)? Fata sufera putin si e inchisa in sine, a fost "tradata" de cea mai buna prietena a ei si acum e inchisa si mi-a spus ca nu vrea sa mai se apropie de nimeni. Intrebarea mea e cum as putea sa o fac sa aiba incredere in mine si sa vada ca nu incerc sa ii fac rau sau ceva?
Mersi mult!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ea a pierdut prietenia unei fete.
O prietenie cu un băiat are alte coordonate și țeluri.
Când am pierdut o prietenie, s-a diminuat și ceva din viața noastră.
Ea este acum rănită. Ea are nevoie de tine, dar trebuie să ai răbdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta o sa dureze ceva, dar depinde cat de perseverent esti. Fi onest si sincer cu ea si cat poti, chiar daca e putin, incearca sa-i demonstrezi ca nu esti ca altii, ca esti diferit si nu ai trada-o. Dar sa si faci asta, ca daca nu, o distrugi mai rau. Ii chiar poti spune asta fiindca inseamna mult. Probabil o sa fie mai greu la inceput, dar daca tot mergi si vorbesti cu ea (ca sigur nu te ignora), o sa deveniti buni prieteni, si daca e nevoie, la un moment dat spune-i ca vrei doar sa fiti prieteni, ca asa sigur se simte mai in siguranta, si nu crede ca numa de aia vorbesti cu ea.

| ibaal a răspuns:

Tu fata fiind sau baiat?!winking
Ca nu mi-am dat seamabig grin

| Alex00990 explică (pentru ibaal):

Baiat, am uitat sa precizez! rolling on the floor

| ibaal a răspuns (pentru Alex00990):

Poti sa stai pe langa ea, sa o asculti, fara sa intreci limita sau sa pui prea multe intrebari sau sa te erijezi in salvator...las-o pe ea sa se apropie mai mult cand e pregatita. Plus, ca ...eu unu' nu cred in prietenii intre femei si barbatilaughing
unul sigur va ajunge sa investeasca mai multlaughing
Ea are acum o problema cu o fata, aia i-a tradat increderea...nu vad de ce te-ar vedea pe tine ca pe o "amenintare"...ori ii place sa se dea ranita,ori chiar nu vrea sa te bagi pe sub pielea eilaughing
Poti s-o lasi sa stie ca esti acolo pentru ea cand are nevoie,un umar pe care sa plangalaughing
insa nu vrei sa intri intre pasarici suparate, crede-malaughing
ii trece! Daca nu ai de gand nimic mai mult, nu face tu pe psihologu', ca ele s-ar putea impaca si tu pici de papagal, ca si cum...ce pussy, nataflet te bagi intre elelaughing
Dramele adolescenteilaughing