| lauraaaaaaaa33 a întrebat:

Hei! Curand e ziua de nastere a celei mai bune prietene, as vrea sa ii fac o surpriza, gen sa o surprind de dimineata pana seara. Ea sta departe, ma gandeam sa ma duc la ea acasa si sa o trezesc aruncandu-i cu ceva in geam (nu sa i-l sparglaughing ) si sa ii zic sa coboare, dupa sa o duc in oras fara sa ii zic unde mergem si sa o duc undeva unde ii place si dupa nu stiu cu ce sa continui.dar cand ma intorc cu ea acasa la ea, un grup de prieteni sa o astepte cu o petrecere surpriza si cadouri puse frumos si niste petale pe jos..nu stiu sa arate frumos, dar ideea e ca nu stiu ce sa fac in timpul in care suntem in oras..idei? Si cum vi se pare planul meu?

2 răspunsuri:
| Victorita15 a răspuns:

Salut. Ideile sunt bune happy Deci uite parerea mea.
Dimineata, adu-i micul dejun. Vorbeste preventiv cu parintii ei daca ai putea veni. Ia un buchet de flori, vreun cadou pentru ea (tu stii mai bine ce prefera - machiaj/haine/parfumuri etc.), ia ceva pentru micul dejun (poti sa mergi la vreo patiserie si sa comanzi ceva pentru a lua cu tine), citeva baloane (daca ai posibilitatea). Intra la ea in apartament. Ar fi ideal ca ea sa doarma si tu sa fii una dintre primele persoane care o felicita, cu micul dejun in pat happy
Apoi puteti pleca in oras. Insa nu uita ca poate si parintii ei ar vrea sa sarbatoreasca cu ea! Puteti sa va intelegeti sa va intilniti mai tirziu, sau, daca parintii nu au nimic programat, ia-o in oras. Puteti merge la vreun film pe care prietena ta ar vrea sa-l vada, sau la vreo cafenea unde ar vrea prietena ta. Poate gasesti vreun loc frumos in oras si i-l arati happy
Dupa asta, plecati acasa unde o sa fie o petrecere surpriza (de tine organizatawinking ). Cam asa as face eu! Succes happy

| lauraaaaaaaa33 explică (pentru Victorita15):

Multumesc mult, raspunsul tau chiar ma ajuta mersi :* happy