| Littlegirlonthemoon a întrebat:

Hei, dacă am terminat clasa a 9-a și as vrea sa ma transfer la alt liceu pe științe și un coleg vrea sa se transfere și el tot acolo (eu având media mai mare) sunt șanse sa intre doar unul dintre noi? În clasa sunt 28 de elevi pana acum

4 răspunsuri:
| AnjaAHUI a răspuns:

Bună!

În primul rând depinde de clasă. Este o clasă căutată? Știi dacă nu cumva mai vor și alții să intre acolo? Dacă da, atunci într-adevăr sunt șanse ca doar unul dintre voi să poate intra, acela fiind tu. Dacă însă nu este o clasă despre care să știi că este căutată, atunci există posibilitatea să intrați amândoi.

În al doilea rând nu ar trebui să fii foarte legat de acest coleg. Nu am înțeles exact care este relația dintre voi, dar dacă tu îți dorești să aplici acolo, fă-o fără să te gândești atât de mult că îl pierzi pe el. Prietenii sunt importanți, dar dezvoltarea ta personală este și mai importantă. Plus, dacă sunteți în relații bune le puteți păstra și după ce tu te muți.

Succes!

| Littlegirlonthemoon explică (pentru AnjaAHUI):

Da, am aflat ca profilul este ocupat. Dar mi s-a spus sa las o cerere. Crezi ca mai am șanse :/

| sadrian46 a răspuns (pentru Littlegirlonthemoon):

Dacă ți s-a spus să lași o cerere, sunt șanse.

| Littlegirlonthemoon explică (pentru sadrian46):

Ok, mersi!