| anonim_4396 a întrebat:

Hei, daca am un trecut mai murdar, adica am fost cu multi baieti, inselat, am facut lucruri care m-ar incadra intr-o categorie proasta, mai am vreo sansa sa incep din nou si sa fiu mai buna? Adica daca vreau sa ma studiez ceva si sa ajung pe un job bun si important risc sa vina trecutul din urma si sa apara chestii care sa imi strice imaginea? Sau e doar in capul meu teama asta? Help pls

Răspuns Apreciat de Editori
| Clytia a răspuns:

Da, normal că ai șanse. Faptul că îți dorești să-ți schimbi modul de viață în mult mai bine, e un început bun. N-ai cum să ștergi cu buretele trecutul, dar dacă ai voință și muncești, te axezi pe lucruri importante în constituirea viitorului tău, cu siguranță vor apărea și rezultate satisfăcătoare.
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Evident că trecutul te poate ajunge din urmă dar asta nu înseamnă că nu te poți schimba.

| llleo a răspuns:

Sigur că da. Cine ți-ar putea interzice lucrul ăsta?