| AdoniaXT17 a întrebat:

Hei, de ceva vreme eu și un băiat ne comportam de parca am fi împreuna atunci când iesim și suntem cu grupul de prieteni, se expune cu mine, de multe ori îl chemam sa vina undeva, iar nu dura 30 min și venea, doar ca problema este ca îl plac mult și noi facem chestia asta doar când ne vedem (de vreo 9 luni se tot întâmpla), atunci când nu mai suntem împreuna zici ca sunt invizibila pentru el, nu îmi da mesaje, nu ma caută, poate la nu stiu cât timp sau de plictiseala.Il plac mult pe acest băiat, as vrea sa știu de la el ce simte, dacă doar ma amăgește, deci ce ar trebui sa-i zic? Și dacă ar putea sa-mi zică cineva, ce înțelege prin comportamentul lui.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Păi tocmai asta am spus: cartea o va face să înțeleagă că nu are rost sa alerge după acel băiat.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai intra si tu in vorba cu el si vezi cum is lucrurile, daca tot continua sa te ignore si dupa atunci inceteaza din a te mai afisa cu el in modu ala

| AdoniaXT17 explică (pentru Adry05):

Nu prea avem ce vorbi prin mesaje sau asa, parca e și lui greu, și ne panicam nu stiu ce sa zicem și asa mai bine nu ne scriem, mi s-a spus ca el așteaptă ca și eu sa ii scriu. ieri seara a aflat unde ies și in 2 minute a fost acolo laughing nu ne-am vorbit, după ce am plecat eu a plecat și el, nici nu știu ce sa mai cred...

| Adry05 a răspuns (pentru AdoniaXT17):

Din moment ce nici n-aveti ce vorbi ce relatie vrei cu el? E absurd, in relatie pe langa atractie trebuie sa fie si o potriveala cu persoana aia, sa va simtiti bine unul in compania celuilalt, sa aveti ce vorbi, daca n-aveti interese comune macar sa va faca placere sa ascultati despre interesele celuilalt

| AdoniaXT17 explică (pentru Adry05):

Ai dreptate. dar eu cred ca avem nevoie se timp, eu uneori ma gândesc ca ce as putea sa-i zic, îmi e frica uneori ca se blochează. noi ne cunoaștem din copilărie, știm tot unul despre altul, îl cunosc foarte bine, și dacă vorbim e ceva de genu: " el- iesi in seara asta
eu- da, tu?
El- da, unde?
Eu-vedem.
El-bine, scrie-mi.
Și după ne vedem mai tot povestim, eu ma supar ca nu pot sa-i zic ceea ce simt, și plec acasă, el îmi zice sa nu plec eu ii zic ca plec ca nu mai am chef sa stau. sunt prea rece uneori cu el, pentru ca dacă știe ca îl plac s-ar putea sa și-o ia in cap. pe deasupra e și genul de persoana orgolioasa. și de multe ori vorbesc urat cu el, si după ma face din cuvinte, știe cum sa ma ia, și ce sa facă sa ma enervez, după ma supar și aia e, după începe din nou aceeași chestie. și tot asa.

| anonimg a răspuns:

Fa-ti rost de cartea aceasta, si o sa vezi cum ratiunea iti va infrana inima care alearga dupa baiatul acesta:
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

O va transforma in sclava, servitoarea barbatului ei, cum poti promova asa ceva

| Adry05 a răspuns (pentru RAY):

Păi tocmai asta am spus: cartea o va face să înțeleagă că nu are rost sa alerge după acel băiat.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să vorbești cu el și vezi ce îți zice.

| AdoniaXT17 explică (pentru Andreeush):

Nu am curajul, atunci când sunt cu el o iau razna și uit de tot ce mi-am propus sa fac.