| anonim_4396 a întrebat:

Hei:*:*De la cati ani ma pot demachia, Am 13 ani si ma demachiez de pe la 12 ani jumate, in fiecare seara si dimineata, chiar daca nu ma machiez. Eu ma demachiez ca sa imi curat fata ca se murdareste foarte tare pe timpul zilei mai ales. Inca o intrebare: Mi-as putea face acasa propriul demachiant? daca da, imi spuneti cum ar trebui sa il prepar. Mersi:*:* Ofer funda

3 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Daca ti se murdareste sau ingrasa tenul foarte repede ar trebui doar sa te speli cu apa si sapun pentru ca demachiantul nu ajuta, iar cremele il ingrasa si mai tare. Doar cand te machiezi este foarte important sa folosesti demachiant seara, in rest mai inlocuieste-l cu apa...

| AnonimulxD112 a răspuns:

Poii daca tii se murdareste repede. nu neaparat trebuie sa te dai cu demachiant. Potii sa dai cu apa si sapun. :) e mai eficient. :) si eu cand ma machiez ma dau cu demachiat si eu am tot 13:*! In legatura cu a 2 intrebare nu stiu exact dar am gasit un site http://www.ziare.com/articole/facute+acasa sper sa te ajute

| Ioana080 a răspuns:

Decat sa folosesti demachiant pentru curatarea fetei dc nu folosesti lotiuni pentru asta sunt mai bune si nu cred ca ai putea prepera un demachiant acasa dar orice e posibil.