| anonima97 a întrebat:

Hei, deci acum ceva timp mi s-a stricat laptopu iar dupa ce l-am luat de la reparat e chiar foarte bun numai ca nu imi merge internetul fara cablu. am internet de la romtelecom si e bun doar ca trebuie sa il conectez cu cablu acum ca laptopu meu nu mai are aceleasi setari.cum as putea sa fac sa mearga prin wirles ( habar nu am cum se scrie)? inainte imi mergea dar acum de ce nu merge? de ce imi spune sa bag cod?

Răspuns Câştigător
| Anee94 a răspuns:

1. iti spune sa bagi cod pentru ca fiecare retea wifi are cod (si eu am tot de la romtelecom modem cu wi fi si am 2 retele : WPA si WEP si amandoua au un cod lung de vreo 8-10 cifre ( nu stiu exact) care le gasesti pe spatele modemul. 2.cred ca nu iti merge pentru ca ti s'au modificat setarile. Eu am avut o problema cu o pana de curent dupa care mi s-a stricat calculatorul si modemul de net deci poate e din cauza ca ti s-a defectat pc'ulwinking F?

2 răspunsuri:
| anonima97 explică:

Multumes amandurora dar am reusit inainte sa mai vad raspunsurile, am bagat codu si tot nu mergea apoi am bagat cablul si dupa un minut l-am scos si a functionat. nu vreau sa fiu rea deci o sa dau funda celei care a cerut. multumesc oricum.

| ℓαυяα a răspuns:

Trebuie sa bagi parola care e scrisa pe spatele modemului. banuiesc ca de la asta ethinking