| Radulescu_Nicoleta_1978 a întrebat:

Hei! Dețin o problemă foarte serioasă și chiar am nevoie de niște verdicturi serioase! De la vârsta de 4-5 ani, eu acum am 17..strâng din picioare, la un moment dat simt o plăcere când fac lucrul ăsta și de fiecare dată când mă simt ușor excitată strâng din picioare și după 2 minute după ce simt plăcerea mă opresc. Nu știu dacă e vorba de o dereglare hormonală, habar nu am... cert e că o fac foarte des și nu că aș vrea..nu mă pot opri, cu părinții mei nu am vorbit, imi este rușine puțin. Dar acum sunt destul de mare să percep lucrurile la modul real și chiar vreau să știu ce se intâmpla și dacă problema aceasta necesită consult medical!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 17 ani și ai găsit o metoda de masturb. are... Ce control medical vrei?

| minrest a răspuns:

Strangi picioarele, asta stimuleaza un pic vulva, simti o mica placere, care iti stimuleaza intregul organism, iti da un varf de energie si vitalitate; iar pentru ca iti place si chiar ai nevoie de aceasta mica accelerare a functiilor vitale o faci des. Totul e normal, natural si util; nu stiu ce treaba ar avea medicul; poti sa dai peste un medic cu un ideal de puritate sexuala aberant, pe seama altora, si cine stie unde mai ajungi.

| SkyPilot a răspuns:

Ar fi doua aspecte aici:
1. daca tu consideri ca a aparut vreo problema, alta decat felul de a judeca al societatii.
2. daca crezi ca nu ai niciun interes in baieti datorita acestei practici.
Daca macar una dintre 1 si 2 sunt adevarate, in locul tau as discuta cu parintii (pentru ca altfel nu poti merge la doctor) si as cere parerea unui sexolog. El s-ar putea sa te trimita mai departe, dar de acolo incepi.
Daca nu ai niciuna dintre problemele 1 si 2, nu cred ca ai o problema.
Daca vrei ma poti contacta pe privat ca sa iti spun doua povesti pe care le-am vazut pe tema asta. Nu sunt medic, asa ca nu te astepta la un ajutor profesional. Sunt doar doua exemple de viata cu legaturi posibile la situatia ta.